X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Historie dzieci, które przeżyły Holokaust

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 20:30
W książce "Wrócę gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holokaustu" możemy poznać tragiczne historie żydowskich dzieci, którym udało się przeżyć II wojnę światową. Z ocalonymi rozmawiała dr Patrycja Dołowy, która gościła na antenie Polskiego Radia 24.
Audio
Okładka książki Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu
Okładka książki "Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu"Foto: mat. prasowe

"Wrócę gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holokaustu" to "historie żydowskich matek, które by ratować swoje dzieci, stawały przed tragicznymi wyborami, przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi, i dzieci, często już na zawsze rozdartych pomiędzy dwiema tożsamościami, dwiema rodzinami, między poczuciem winy, wdzięcznością i żalem" - czytamy w opisie książki dr Patrycji Dołowy.

Autorka książki jest zdania, że historie dzieci, którym udało się przeżyć Holokaust "trzeba opowiadać". - To, że te historie były tak długo nieopowiadane (...) powoduje, że nie mamy kontaktu z tym, co się strasznego wydarzyło. W związku z tym nie mamy też kontaktu ze swoją historią i tożsamością - mówiła na antenie PR24.

- Zdecydowałam się na to, żeby wysłuchiwać tych historii. Przy pisaniu tej książki było dla mnie najważniejsze, żeby rozmówcy mogli mówić swoim głosem, żeby ten głos im oddać - powiedziała Patrycja Dołowy. Dodała, że rozmowy z "dziećmi Holokaustu" były "uleczające dla obu stron".

Rozmawiała Weronika Wakulska.

mat. prasowe/PR24/msze

____________________ 

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 19:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak