X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Książka "Śniła mi się miłość". O miłości w czasach bezdusznych

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 19:45
- Przyśniła mi się dwójka pięknych ludzi, którzy nie tylko zakochali się w sobie ale próbują walczyć o tę miłość, a nade wszystko próbują żyć wartościami, trwałymi, chrześcijańskimi – mówił w Polskim Radiu 24 Ks. Marek Chrzanowski, autor książki.
Audio
  • 29.02.2020 Ks. Marek Chrzanowski (Polskie Radio 24 / Między kropkami)
Okładka książki Śniła mi się miłość Ks. Marka Chrzanowskiego
Okładka książki "Śniła mi się miłość" Ks. Marka ChrzanowskiegoFoto: ksiegarnia.bernardinum.com.p

"W ciągu ostatnich tygodni miałem powracający sen. Niezbyt nachalny, ale przyjemny nawet. Rzadko miewam jakiekolwiek sny, więc przy nim się zatrzymałem. On i ona. Zawsze w pięknej scenerii. Często w pociągu. Przeważnie towarzyszyła im cisza. Ale bywało, że rozmawiali" – pisze w swojej książce ks. Marek Chrzanowski.

- Jan Paweł II powiedział, że ludzie żyją tak, jakby Boga nie było. Niestety, to się pogłębia, to widać w różnych sferach życia, ale najgłębiej w relacjach człowiek-człowiek, w relacjach miłości, trwałości związków. Nasze czasy są coraz bardziej bezduszne, konsumpcyjne i nastawione na błyskotki, na to co ulotne – mówił autor.

- Człowiek się gubi, nie ma w nim pragnienia walki o miłość. Jeżeli miłość jest dobra i jedyna towarto dla niej wszystko poświęcić. W dzisiejszych czasach tak łatwo miłość zranić, zdradzić pomniejszyć. To jest dramat nie tylko czasów, ale poszczególnych ludzi, którzy poranieni nie mogą się pozbierać – podkreślał Ks. Marek Chrzanowski.

Gościem audycji był ks. dr Marek Chrzanowski FDP – rekolekcjonista, duszpasterz, odpowiedzialny za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet. Autor zbiorów opowiadań, medytacji, 10 tomików poezji i 2 powieści oraz książki pt. "Przeżyć by być".

***

Audycja: Między kropkami

Prowadzący: Weronika Wakulska

Data emisji: 18.01.2020

Godzina emisji: 19.10

PR24/ka

Czytaj także

Nie tylko "Alternatywy 4". Stanisław Bareja jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 19:46
Stanisław Bareja, nieśmiertelny mistrz polskiej komedii i zakazanego śmiechu, powrócił w niezwykłej biografii "Stanisław Bareja. Alternatywnie". - Ten reżyser był ewenementem w środowisku filmowym - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Replewicz, autor książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie kobiet, które przeżyły Holokaust

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 19:50
- Najwięcej prawdy o Holokauście zawierają świadectwa osób, które to przeżyły i ocalały z tej zagłady. Aż trudno uwierzyć, że ludzie mogą dzisiaj te relacje kwestionować - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Herbich, pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyk prof. Grzegorz Łukomski: zachodni politycy nie rozumieli systemu sowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 19:45
O nowej książce z prof. Grzegorzem Łukomskim „Józef Mackiewicz (1902-1985). Intelektualista u źródeł antykomunizmu ideowego” w Polskim Radiu 24 rozmawiała Weronika Wakulska.
rozwiń zwiń