X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa świecka tradycja – korporacyjna wigilia

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 11:57
Opłatkowe spotkania organizowane w firmach zazwyczaj niewiele mają wspólnego z duchowością i świąteczną atmosferą. O firmowych wigiliach rozmawiali goście audycji Kwadratura kultury: Mira Suchodolska, dziennikarka „Dziennik. Gazet Prawna”, Aleksandra Buszta, kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie i Wojciech Stanisławski, historyk oraz znawca polskich obyczajów.
Audio
  • 20.12.2016 Aleksandra Buszta, Mira Suchodolska i Wojciech Stanisławski o wigiliach firmowych
W grudniu restauracje przeżywają prawdziwe oblężenie
W grudniu restauracje przeżywają prawdziwe oblężenieFoto: picjumbo.com

Śledzie, opłatki, wigilie zaczynają się w firmach już dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Najczęściej pracownicy łamią się firmowym opłatkiem między 15 a 23 grudnia. Jak podkreślała Mira Suchodolska, która pisze o obyczajowości, firmowe wigilie są nieszczere, jednak na stałe wpisały się w okres przygotowań do świąt.

– Obserwuje jak moi koledzy biegają po opłatkach od wielu lat. Sama unikam tego, jak diabeł wody święconej, ponieważ nie lubię tej sztucznej atmosfery. Ludzie nie wyobrażają sobie, że mogłoby ich nie być – mówiła dziennikarka.

Wojciech Stanisławski dodawał, że tego typu spotkania ukazują nam kryzys kultury. - Kłopot wziął się z absurdalności obchodzenia narodzin Jezusa na dwa tygodnie przed. Możemy powiedzieć, że chodzi o atmosferę spotkania, lecz jak sami obserwujemy, niewiele z tego klimatu świąt zostaje. Jest to także świadectwo kryzysu kultury - symbole oderwane od swojego sensu, krążą i są wypierane przez inne – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Według Aleksandry Buszty, wigilie firmowe są organizowane na całym świecie. – Zrobiłam sondę wśród moich znajomych z całego świata i wszyscy mówią, że ten zwyczaj istnieje. Nawet w muzułmańskim Maroku czy Libanie odbywają się spotkania opłatkowe wśród chrześcijan – mówiła Aleksandra Buszta.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Kwadratury Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_

Polskie Radio 24/pr/kk

_________________

Data emisji: 20.12.16

Godzina emisji: 21:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wigilijne tradycje i obyczaje

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015 16:30
Wigilijny wieczór przepełnia symbolika. Dzielimy się opłatkiem, spożywamy 12 potraw. Każda z tych czynności ma określone znaczenie i nie jest bezcelowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boże Narodzenie na świecie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 19:15
Agnieszka Kozłowska-Łysko z redakcji katolickiej Polskiego Radia i jej goście rozmawiali o zwyczajach bożonarodzeniowych na świecie. Gdzie świąteczna sałatka ma mieć tyle majonezu, że aż nie widać warzyw? W jakim kraju zamiast opłatka dzieli się krowę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska tradycja oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 13:14
Tłusty Czwartek, Walentynki, Wigilia, Święto Niepodległości – to tylko niektóre święta hucznie obchodzone w Polsce. Jak widzą je obcokrajowcy? O tym w audycji Ekspaci mówili Jelena Żminko, działaczka społeczna z Białorusi, Gagik Grigorian, student z Gruzji i Roman Korbut (Euromajdan Warszawa).
rozwiń zwiń