X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Tymem do przodu” – nowa wystawa w Muzeum Karykatury

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 08:00
W Muzeum Karykatury w Warszawie otwarta zostanie 28 września wystawa „Tymem do przodu. Retrospektywa Stanisława Tyma”. Na ekspozycji zobaczyć będzie można żarty drukowane w „Tygodniku Kulturalnym”, gdzie jako rysownik zadebiutował w 1986 roku, oraz w „Rzeczpospolitej” (2001-2005). Prace reprezentują satyrę zaangażowaną, dotykają tematów społecznych i politycznych. O satyrze w audycji Kwadratura Kultury mówili Elżbieta Laskowska (dyrektor Muzeum Karykatury) oraz Edward Lutczyn (satyryk, rysownik).
Audio
  • 25.09.2017 Elżbieta Laskowska (dyrektor Muzeum Karykatury) oraz Edward Lutczyn (satyryk, rysownik) o satyrze
Spotkanie ze Stanisławem Tymem. 02.09.2017 Gdańsk - Dolne Miasto.
Spotkanie ze Stanisławem Tymem. 02.09.2017 Gdańsk - Dolne Miasto.Foto: Karolina Misztal/REPORTER

Elżbieta Laskowska wskazywała, że organizatorzy wystawy „podjęli pewne ryzyko, wynikające z dwóch problemów”. – Przede wszystkim związane z tym, jaką mamy przestrzeń, ale i problem z jak potężnym ładunkiem twórczości mamy do czynienia, stąd musieliśmy dokonać poważnych wyborów – wyjaśniała. Zaznaczyła, że wybrane zostały rysunki, twórczość kabaretowa i teatralna Stanisława Tyma. – Mam nadzieję, że mimo to nie będą zawiedzeni jego miłośnicy twórczości filmowej, ale to temat na następną, potężną wystawę – oceniła.

Jak zwrócił uwagę Edward Lutczyn, niewielu ludzi pamięta, jak znakomitym rysownikiem jest Stanisław Tym. Podkreślił, że widać ogólnoświatową tendencję, zgodnie z którą pisma odchodzą od publikowania rysunków satyrycznych. – Wydawcy bardziej opłaca się zakupić zdjęcie w serwisie stock, niż zamówić u znakomitego rysownika zachód słońca w interpretacji tegoż rysownika. Niestety rysowników na palcach można policzyć – zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/ip

Kwadratura kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 25.09.2017

Godzina emisji: 22:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Karykatury – wystawa „Polska lat 1956-1957”

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 12:01
– 1956 to wyjątkowy rok, kojarzony z wydarzeniami o charakterze polityczno-społecznym. Zapominamy o tym, że miało to swój oddźwięk w wielu sferach życia, również satyrze. To, co się działo nie uszło uwadze karykaturzystów – mówiła w Rozmowie Kulturalnej Elżbieta Laskowska, dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa „Cztery pory karykatury” w Muzeum Karykatury w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 12:00
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie już po raz piąty przedstawia wyniki poszukiwań najlepszych rysunków satyryczno-humorystycznych minionego roku. Wyniki zmagań można zobaczyć na pokonkursowej wystawie, gdzie prezentowane są wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace. O szczegółach mówiła w audycji Rozmowa Kulturalna Elżbieta Laskowska – kustosz i dyrektor placówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Karykatury – na styku humoru i sztuki

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 14:00
Osobowość w świecie polskiej i zagranicznej sztuki karykatury i satyry, historyk sztuki,  kustosz, dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie. Elżbieta Laskowska była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Album The Best Polish Illustrators

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 13:05
Fundacja Slow rozpoczęła wydanie kolejnego tomu z serii 10 albumów, z których każdy dotyczy innej dziedziny sztuki - m.in. ilustracji prasowej, plakatu czy karykatury. O inicjatywie mówili w Rozmowie Kulturalnej kurator projektu wydawniczego Bartosz Klonowski i artysta Artur Sadłos, twórca concept art.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Lutczyn i jego "lutczyny". Wystawa

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 17:14
Zilustrował ponad 130 książek, zaprojektował logo zespołu Perfect, współpracował ze "Świerszczykiem", publikował na łamach "Szpilek". Rysunki Edwarda Lutczna zwane potocznie "lutczynami" znają niemal wszyscy. Obecnie można je podziwiać na wystawie w Galerii Marszałkowska. Edward Lutczyn był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń