X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wolny czas - dobro luksusowe

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 07:30
Wolny czas stał się w ostatnim ćwierćwieczu najbardziej pożądanym dobrem. Pracujemy statystycznie 41 godzin tygodniowo, czyli prawie 10 godzin więcej niż Holendrzy, Duńczycy i Niemcy. Do tego w statystykach nie jest brana pod uwagę „praca domowa”, kontynuowana najczęściej do późnej nocy. Co robimy, gdy nic nie robimy? Gośćmi Kwadratury Kultury byli: publicystka Mira Suchodolska oraz Rafał Woś, dziennikarz i autor książki „To nie jest kraj dla pracowników”.
Audio
  • 1.01.18 Goście audycji Kwadratura kultury o tym jak dobrze wykorzystać wolny czas?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Jak podkreślił Rafał Woś, są różne rodzaje ubóstwa. Jednym z zasobów, których możemy mieć mało, to czas. Stąd karierę robi ostatnio termin „czasobieda”. Nie dotyczy one jednak tylko najgorzej płatnych prekariuszy, ale jest też udziałem wyższej klasy średniej. Brak czasu uważany jest za dowód na „spełnianie się” zawodowe, a nadmiar czasu, może oznaczać, że dana praca jest zbędna społeczeństwu.

- Zwykle jest tak, że ludziom mającym mało pieniędzy brakuje też czasu, ponieważ chcąc dorobić muszą brać dodatkowe zajęcia. W takim przypadku inne aktywności, samorozwój czy realizowanie swoich pasji zostaje odsunięte na plan dalszy – powiedział Rafał Woś. Gość audycji dodał, że przedstawiciele klasy średnieh też mają problemy z czasem, ponieważ będąc na dorobku chcą zgromadzić jak najwięcej dóbr, "aby w przyszłości żyło im się łatwiej".

Zdaniem dziennikarza, w przypadku pozostałej części pracowników, goniących za zyskiem często nie mają nawet możliwości cieszyć się gromadzonym majątkiem.

Mira Suchodolska powiedziała zaś, że wiele zalezy od nas samych. Zauważyła, że praca jest jej pasją więc idąc do pracy nie czuje się okradana z czasu. Nie zgodziła się jednak ze wszystkimi tezami swojego przedmówcy. - Jeżeli mamy tak mało czasu, to kto ogląda telewizję po cztery godziny dziennie, jak pokazują statystyki czy obserwuje Facebooka? Nie jesteśmy biedni z powodu braku czasu, ale nie potrafimy go dobrze wykorzystywać. Jesteśmy potwornie niezdyscyplinowani i niezorganizowani – powiedziała publicystka. - Jeżeli wykorzystujesz czas na telewizję czy internet, to nie masz czasu, aby robić coś przyjemnego czy pożytecznego.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Kwadratura kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 1.01.18

Godzina emisji: 22.10


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak