X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pora na kulturę: wystawa malarstwa Waldemara "Majora" Fydrycha

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 11:50
- Już jako czteroletnie dziecko robiłem performans, strzelając do Świętego Mikołaja z pistoletu - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar "Major" Frydrych, lider Pomarańczowej Alternatywy, formacji artystycznej która ma swój początek w ruchach studenckich Wrocławia z początku lat osiemdziesiątych. Gościem programu Pora na Kulturę była również Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, dyrektor d.s. edukacji i promocji NCK.
Audio
  • 24.01.2019 Pora na kulturę: wystawa malarstwa Waldemara "Majora" Fydrycha
Waldemar Frydrych
Waldemar FrydrychFoto: fot. Wikipedia/CC

Pomarańczowa Alternatywa zasłynęła z happeningów, które ośmieszały komunistyczne władze i piętnowały absurdy PRL-u. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Pomarańczowej Alternatywy był krasnal malowany na murach budynków. 

- Zacząłem "sztukę anonimową" kilkadziesiąt lat przed Banksy'm. Robiłem graffiti w toalecie szkolnej a później, w czasie stanu wojennego malowałem krasnoludki. Była to sprawa znana w tamtym okresie w całej Polsce - mówił artysta - Moja pierwsza wystawa była w 1985 roku. Wcześniej robiłem różne rzeczy, ale 

Waldemar Fydrych urodził się 8 kwietnia 1953 r. w Toruniu. Jest magistrem historii i historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W W niedzielę 20 stycznia w galerii Oranżeria Pałacu PAN w Jabłonnie k. Warszawy odbędzie się wernisaż wystawy jego obrazów: - Zawsze starałem się prezentować rzeczy w sposób radosny. Nie lubię postmodernizmu. Jeśli chodzi o sztukę krytyczną, to uważam że najpierw trzeba być samokrytycznym i myślę, że poza Zbigniewem Liberą to reszta tej sztuki jest średnia. Najwyższy czas, żeby powstało coś nowego. Postmodernizm to jedynie zbiornik relatywizmu - mówił  Waldemar Frydrych.

Rozmawiała Magdalena Piejko.

PR24

_______________________

Data emisj: 24.01.19

Godzina emisji: 23:05


Zobacz więcej na temat: SZTUKA wystawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak