X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kwadratura kultury". Sposoby powrotu do społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 23:59
Gościem "Kwadratury kultury" w Polskim Radiu 24 był Wojciech Dmochowski, publicysta, redaktor naczelny „Eurogospodarka" - Wykluczeni.pl". W audycji rozmawiano m.in. o tym, jakie są problemy osób wykluczonych społecznie oraz jak się z tą grupą komunikować.
Audio
  • 20.08.2019. "Kwadratura kultury". Gość Wojciech Dmochowski, publicysta: "Nawet sobie nie wyobrażamy, ilu jest wspaniałych ludzi wśród wykluczonych".
Osoby niepełnosprawne czekają na nasza pomoc. To jedna z grup osób najmocniej zagrożonych wykluczeniem.
Osoby niepełnosprawne czekają na nasza pomoc. To jedna z grup osób najmocniej zagrożonych wykluczeniem. Foto: shutterstock.com/Rawpixel.com

Powstał nowy miesięcznik: „Eurogospodarka – Wykluczeni.pl”. Adresowany jest do ludzi społecznie wykluczonych, a także do decydentów i części społeczeństwa zainteresowanych ludźmi zmarginalizowanymi. Są to bezdomni, zadłużeni, niepełnosprawni, ofiary przemocy domowej, ofiary manipulantów (psychopatów), byli więźniowie, ludzie starsi, a nawet ci, którzy nie kontaktują się cyfrowo. Artykuły będą pisane przez głównych zainteresowanych, którzy najcelniej są w stanie wskazań na nurtujące ich problemy. Pierwszy numer w formie pdf-a można pobrać ze strony Fundacji.

Wojciech Dmochowski mówił, że znalezienie odpowiedniej formy i właściwego języka jest ważne, żeby skutecznie pomagać ludziom wykluczonym. Gość audycji poinformował, że „Eurogospodarka – Wykluczeni.pl” będzie mieć formę multimedialną i ma stać się platformą kontaktu dla wykluczonych zresztą społeczeństwa. - Przekaz ma trafiać z jednej strony do środowisk ludzi społecznie wykluczonych, z drugiej zaś do decydentów i tej części społeczeństwa, która w jakiś sposób czuła jest na społeczne wykluczenie. "Eurogospodarka" to zaszłość, a Wykluczeni.pl to nowość. Mamy XXI wiek. bez internetu nie ma życia - powiedział Wojciech Dmochowski. - Nawet sobie nie wyobrażamy, ilu jest wspaniałych ludzi wśród wykluczonych - dodał.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/tb

----------------------

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 23.35

Więcej audycji Kwadratura kultury


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspomnienie o Annie Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 11:50
Przez wiele lat pracowała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, gdzie prezentowała sylwetki aktorów i ludzi teatru. Anna Retmaniak, która z uśmiechem na twarzy potrafiła nakłonić artystów do rozmowy, zmarła wczoraj nad ranem. Dziennikarką była przez ponad 60 lat.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Portret słowem malowany". Wspomnienie o Annie Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 09:18
Przez wiele lat pracowała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, gdzie prezentowała sylwetki aktorów i ludzi teatru. Anna Retmaniak, która z uśmiechem na twarzy potrafiła nakłonić artystów do rozmowy, zmarła 7 lipca nad ranem. Dziennikarką była przez ponad 60 lat.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żeby to uporządkować". Radiowy portret Anny Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 21:11
Jej "Portrety słowem malowane", przedstawiające aktorów i ludzi teatru, nieprzerwanie, od czterdziestu z górą lat na antenie Polskiego Radia zaskakiwały mądrością, prostotą spojrzenia, trafnością sądów i artystyczną prawdą.
rozwiń zwiń