X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Kwadratura kultury". Wystawa prac Władysława Hasiora w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 07:01
- Chcieliśmy od dawna pokazać Hasiora, ma on w sobie jakąś niewiarygodną teatralność, to miejsce, Opera Narodowa, jest dla niego wręcz stworzone – mówił o wystawie Marcin Fedisz, kierownik literacki Teatru Wielkiego Opery Narodowej, kustosz w Galerii Opera.
Audio
  • 22.01.2020 Marcin Fedisz Gdyby żył w innej rzeczywistości, byłby międzynarodowym, znanym artystą, (Polskie Radio 24 / Kwadratura kultury)
Wystawa praz Władysława Hasiora w Galerii Opera w Teatrze Wielkim Operze Narodowej
Wystawa praz Władysława Hasiora w Galerii Opera w Teatrze Wielkim Operze NarodowejFoto: teatrwielki.pl

Od 20 grudnia w Galerii Opera w Teatrze Wielkim w Warszawie prezentowane są prace Władysława Hasiora z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego. Jest to około 50 asamblaży oraz rysunków i szkiców scenograficznych, wypożyczonych na czas ekspozycji do stolicy.

Marcin Fedisz przypominał, że Galeria Hasiora w Zakopanem będzie przez najbliższe kilka lat w remoncie. - Doszliśmy do wniosku z panią dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, że Teatr Wielki Opera Narodowa z ogromną ochotą posłuży za ekskluzywny "magazyn" dla dzieł Hasiora i pokażemy je w tym czasie, gdy Muzeum Tatrzańskie będzie przygotowywało dla niego nową ekspozycję – mówił gość audycji.

Zdaniem kustosza trudno jest mówić o twórczości Hasiora w kontekście politycznym. - Oczywiście można powiedzieć, że artysta romansował z władzą, ale kto wtedy nie romansował (..) nie dało się pracować i być niezależnym. Słynny pomnik grający to fantastyczne dzieło. Padł ustrój, wszyscy zapomnieli z jakiego powodu pomnik powstał, o on dalej stoi. Hasior ewidentnie nie był ani z ówczesna władzą, ani z opozycją, która do kończą życia wytykała mu, to co robił. Nie należy o tym myśleć, należy mówić o jego sztuce. Gdyby żył w innej rzeczywistości, byłby międzynarodowym, znanym artystą. Hasior był wyjątkowy, oryginalny - podkreślał Marcin Fedisz.

Wystawa czynna będzie do 8.03.2020.

Zapraszamy do wysłuchania całości audycji.

***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Marcin Fedisz

Data emisji: 21.01.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Moda lat sześćdziesiątych

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 09:30
Gościem "Kwadratury kultury" w Polskim Radiu 24 był Janusz Noniewicz, historyk mody. Rozmowa dotyczyła mody lat 60. i tego, jak wpływały na nią zmiany cywilizacyjne dokonujące się wówczas w Polsce i na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Polskie kino wojenne w latach PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 09:56
- "Kolumbowie" są filmem wyjątkowym też ze względu na samego Janusza Morgensterna. On sam podkreślał, że te swoje filmy wojenne traktował jako rodzaj zobowiązania, długu spłacanego tym rówieśnikom, którzy walczyli - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Wajda. W audycji "Kwadratura kultury" rozmawiano o polskim kinie wojennym.
rozwiń zwiń