more_horiz

Na Scenie: „Triumf woli” w Teatrze Starym

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 12:44
Człowiek, który uratował pingwina, start pierwszej kobiety w maratonie, historia najgorszej na świecie reprezentacji w piłce nożnej. To wszystko odnajdziemy w przedstawieniu „Triumf woli” Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki. O spektaklu w audycji Na Scenie opowiadał Marcin Czarnik, aktor Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.
Audio
  • 27.11.16 Na Scenie: „Triumf woli” w Teatrze Starym
Mat. promocyjne
Mat. promocyjneFoto: https://goingapp.pl/

„Spektakl z optymistycznym przesłaniem” – tak o „Triumfie woli” mówi sam duet Demirski/Strzępka. Jednak, jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Marcin Czarnik, tworzenie przedstawienia, które oparte jest na pozytywnym nastawieniu do świata, jest dużym wyzwaniem. – Łatwiej jest mówić o rzeczach smutnych, niż o takich, które dają nadzieję – wskazywał gość audycji Na Scenie.

Aktor zaznaczył przy tym, że istnieje zapotrzebowanie na stworzenie sztuki, która będzie miała pozytywny wydźwięk. – Ten spektakl ma przywrócić wiarę w człowieka, taki jest jego cel – wyjaśniał Marcin Czarnik, który w przedstawieniu gra postać, „która nie umie mówić o sobie dobrze”.

Premiera sztuki 31 grudnia 2016 roku.

Gospodarzem audycji Na Scenie była Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/mp

_________________

Data emisji: 27.11.16

Godzina emisji: 11.15


Zobacz także

Zobacz także