X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Drzewa, które wybrały Tatry

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 15:09
Tatry - choć zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń -  to niezwykłe góry w środku Europy. Mimo surowego klimatu i trudnych warunków, zadomowiło się tu kilkanaście gatunków drzew. Niejednokrotnie turyści, podążając ku tatrzańskich szczytom, nie zwracają uwagi na to, co tutaj rośnie. Gościem Polskiego Radia 24 był Tomasz Skrzydłowski, autor książki „O drzewach, które wybrały Tatry”.
Audio
  • 05.08.18 Warto czytać: O drzewach, które wybrały Tatry
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Autor przedstawia historię 15 gatunków, które można spotkać w Tatrach. W książce opisany jest naturalny cykl życia -  rytm pór roku oraz naprzemienne przemijanie i odradzanie się.

- Turystów w Tatrach jest bardzo dużo. Kolejne lata pokazują, że jest to coraz bardziej popularny kierunek turystyczny. Jeśli chodzi o przyrodę, to ludzie koncentrują swoją uwagę głównie na krajobrazach. Tymczasem wartość Tatr opiera się na czymś więcej niż tylko ich wygląd. To góry, w których można spotkać zwierzęta i rośliny, których nie ma nigdzie indziej w Polsce. Żeby to docenić trzeba zajrzeć do dostępnej literatury - mówił Tomasz Skrzydłowski. 

Tym, co wyróżnia książkę jest przedstawienie bliskiej relacji człowieka z naturą. Znalazło się w niej również ponad sto wyjątkowych zdjęć, zarówno tych współczesnych – autorstwa fotografów przyrody, jak i archiwalnych.

Więcej w całości audycji. 

Warto czytać prowadziła Luiza Bebłot.

PR24/PJ

__________________

Data emisji: 05.08.18

Godzina emisji: 14:45

Zobacz więcej na temat: Tatry góry przyroda natura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak