more_horiz

Dorota Gardias: są problemy związane z działaniem Rady Dialogu Społecznego

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 18:01
- Błędy z przeszłości nadal są popełniane. Bez względu na to, czy była to Komisja Trójstronna czy Rada Dialogu Społecznego - mówiła w audycji Kapitał i Praca Dorota Gardias z Forum Związków Zawodowych, przewodnicząca RDS. 
Audio
  • 12.01.19 Dorota Gardias: są problemy związane z działaniem Rady Dialogu Społecznego
Dorota Gardias
Dorota GardiasFoto: PAP/Rafał Guz

Dorota Gardias na naszej antenie odniosła się do kwestii funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego. - Nie chodzi o to, że ustawa jest źle napisana, bo można ją nowelizować i będziemy to robili. Problemem jest jednak to, że nikt nie przewidział, przygotowując projekt ustawy, że w Radzie Dialogu Społecznego będą rozpatrywane projekty rządowe (...). Tymczasem, od trzech lat jest taka praktyka, że wszystkie ważne ustawy są zgłaszane jako projekty poselskie. Wcześniej też tak tak było. Powinno być jednak tak, że wszystko, co dotyczy spraw społeczno-gospodarczych, pracownika i pracodawcy, również w ramach projektów poselskich, trafia w ramach konsultacji do RDS - wskazywała gość Polskiego Radia 24. 

- Kolejna sprawa, która jest zaniedbana, to europejski filar praw socjalnych. W 2016 roku podpisane zostało porozumienie. Ten filar to kierunek zmian. Będę dążyła do tego, by podpisać porozumienie z rządem o poprawie sytuacji pracowników. Jako FZZ chcemy m.in., by minimalna płaca była na poziomie 50 proc. średniego wynagrodzenia. Z tym zgadzają się w zasadzie wszystkie związki zawodowe - mówiła Dorota Gardias. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Anna Grabowska

Polskie Radio 24/zz

-----------------------------

Data emisji: 12.01.19 

Godzina emisji: 17.37

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem