more_horiz

Arkadiusz Pączka: gospodarka zmienia swoje tory na innowację

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 19:18
- Polskie Firmy wchodzą w obszar innowacji i internetowych aplikacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Pączka, ekspert z organizacji Pracodawcy RP, która co roku przyznaje nagrody dla wyróżniających się przedsiębiorców.
Audio
  • 16.02.19 Kapitał i praca. Arkadiusz Pączka, Pracodawcy RP
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Dziewięcioro przedstawicieli biznesu, nauki i innowacji zostało uhonorowanych Wektorami 2018. Specjalną nagrodę Super Wektora 2018 otrzymał Zbigniew Jagiełło - prezes PKO Bank Polski za zmianę największego polskiego banku z biurokratycznego molocha w sprawną i elastyczną firmę. Za umiejętność dialogu i postawę urzędnika, który nie tworzy barier i we współpracy z przedsiębiorcami rozwiązuje najważniejsze problemy infrastruktury cyfrowej Wektora 2018 otrzymała zaś Wanda Buk - wiceminister cyfryzacji.

- Nagrody wędrują do liderów gospodarczych, osób które osiągnęły pewien sukces. Widzimy dzisiaj duże zapotrzebowanie na menedżerów, którzy posiadają cechy przywódcze - zauważył Arkadiusz Pączka. Gość programu wspomniał, że Pracodawcy RP nagradzają również firmy, które są innowacyjne i mają duży potencjał rozwojowy. - Dzisiaj dużo rozmawia się o nowych technologiach i przełożeniu toru gospodarki na inny obszar - dodał.

Ekspert przypomniał, że na rynku jest coraz mniej firm, które są zakładami produkcyjnymi. - Średnie firmy mają duży potencjał i szanse rozwojowe. Dzisiaj w erze globalizacji dla firm z dziedzin nowych technologii rynek europejski jest tylko jednym z segmentów - komentował Arkadiusz Pączka.

Wektory co roku trafiają do osób lub instytucji, które odniosły najbardziej błyskotliwe sukcesy gospodarcze albo znacząco zmieniły polską gospodarkę. Tegoroczna edycja została poświęcona tym, którzy dali przykład jak unowocześniać firmy, jak kreatywnie wprowadzać innowacje oraz skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Anna Grabowska.

Polskie Radio 24

-------------------------

Data emisji: 16.02.2019

Godzina emisji: 17.37

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem