X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kapitał i praca". Wydatki na służbę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 17:30
Do 2024 roku środki przeznaczone na ochronę zdrowia w Polsce mają wzrosnąć do sześciu procent PKB. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej OPZZ Urszula Michalska oraz przewodniczący komisji ds. ochrony zdrowia Business Centre Club Wiktor Masłowski.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Problem finansowania służby zdrowia zawsze był szeroko dyskutowany. Należałoby posłużyć się Wieloletnim Planem Finansowym Państwa na lata 2019 – 2022. Stąd też się bierze dyskusja o tych sześciu procentach. Sześć procent to jest pochodna wielkości PKB. Jak w ubiegłym roku mieliśmy PKB na poziomie 5,1 procent, to w tym roku planowane jest 4 procent. A od 2020 roku PKB niestety się zmniejsza i jest to 3,7 procenta, w 2021 – 3,4 procent, a w 2022 roku - 3,3 procent – powiedział w Polskim Radiu 24 Wiktor Masłowski. Gość PR24 podkreślił, że jeśli w Polsce rosną wynagrodzenia, to rośnie również wpływ do budżetu państwa ze składek zdrowotnych.

Zdaniem Urszuli Michalskiej, warto byłoby pomyśleć o większej partycypacji budżetu państwa w wydatkach na służbę zdrowia. - Wiemy, że to są środki pochodzące ze składek, ale należałoby się zastanowić nad partycypacją budżetu państwa. Jeszcze nie tak dawno budżet państwa pokrywał koszty procedur wysokospecjalistycznych. Obawiamy się, że bez takiego udziału  budżetu państwa - poprzez ministerstwo zdrowia - te środki nie będą w takiej wysokości, jak się deklaruje – zaznaczyła przewodnicząca.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

Polskie Radio 24

-------------------------

Data emisji: 21.07.2019

Godzina emisji: 16.06

Zobacz więcej na temat: służba zdrowia

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe - co oznaczają dla pracowników i pracodawców?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 17:35
Na początku roku weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Wprowadza ona od 1 lipca dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, jednak pomimo startu programu ponad polowa Polaków nic nie wie o PPK. W audycji z cyklu „Rządy pieniądza” dyskutowali Leszek Juchniewicz (Pracodawcy RP) oraz Jan Polaczek (Forum Związków Zawodowych).
rozwiń zwiń