X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kapitał i praca". Polski przemysł stalowy

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 17:30
Andrzej Karol (przewodniczący krajowej sekcji hutnictwa "Solidarności") Solidarność oraz Leszek Juchniewicz (Pracodawcy RP) mówili o przyszłości polskiego hutnictwa, które, jak przyznali, "boryka się z wieloma problemami".
Audio
  • 28.07.2019 Andrzej Karol ("S"): jeśli chodzi o przemysł stalowy, borykamy się z wieloma problemami
Huta miedzi Głogów.
Huta miedzi "Głogów".Foto: Foto KGHM

Jak rysuje się przyszłość polskiego przemysłu hutniczego? Według jednego z raportów po kryzysie ekonomicznym w 2008 roku w Polsce ograniczono produkcję w tego typu zakładach o ok. 40 proc. Dla przykładu, w również dotkniętych kryzysem Niemczech, takiego problemu nie było. 

Leszek Juchniewicz (Pracodawcy RP) przyznał, że "z jednej strony dobrodziejstwem jest korzystanie z kapitału zagranicznego, z drugiej zachowuje się on w określony sposób". - Wtedy, gdy procesy globalne czy europejskie są dla niego niekorzystne, szuka innego miejsca aktywności, a to oznacza ograniczenie produkcji w polskim obszarze celnym - zaznaczył. 

- Zasadniczym mankamentem dla polskiego gospodarki jest brak kapitału i jego ekspansji - wskazał gość PR24. Z tego powodu, jak wskazał, "istnieje niebezpieczeństwo", że zagraniczni inwestorzy działający w przemyśle ciężkim na terenie Polski, mogą część hut wygasić.

Andrzej Karol (przewodniczący krajowej sekcji hutnictwa "Solidarności") zgodził się, że jedną z przyczyn problemu jest brak kapitału "w okresie restrukturyzacji hutnictwa". - To jest jedyna, jak na tę chwilę, branża tak dogłębnie zrestrukturyzowana, pierwsza zresztą - zaznaczył.

Działacz "S" dodał, że ze 196 tys. pracowników tej branży w latach 90., "dzisiaj mamy 22 tysiące". - Jeśli chodzi o przemysł stalowy, borykamy się z wieloma problemami - przyznał na antenie Polskiego Radia 24. - Chcemy tylko i wyłącznie równych warunków traktowania w konkurencyjności z innymi krajami - podkreślił.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

Polskie Radio 24

-------------------------

Data emisji: 28.07.2019

Godzina emisji: 16.06

Zobacz więcej na temat: przemysł

Czytaj także

Huta Częstochowa uratowana? Jest zgoda na jej przejęcie przez brytyjski fundusz Greybull Capital

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 18:18
Bank PKO BP zaakceptował w środę sprzedaż Huty Częstochowa brytyjskiemu funduszowi Greybull Capital - poinformowali PAP przedstawiciele banku. Otwiera to drogę do przejęcia zatrudniającego 1,2 tys. osób zakładu przez inwestora, co zapobiegnie jego likwidacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Siemianowicach Śląskich: potrzebujemy zgody do realizacji zmian

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:05
- Jesteśmy obozem patriotycznym. Wierzymy, że nasza ojczyzna jest naszą największą wartością. Cokolwiek robimy, trzymamy stronę Polski - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Siemianowicach Śląskich. W czasie pikniku premier spotkał się również z harcerzami. 
rozwiń zwiń