X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kapitał i praca". Polski przemysł stalowy

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 17:30
Andrzej Karol (przewodniczący krajowej sekcji hutnictwa "Solidarności") Solidarność oraz Leszek Juchniewicz (Pracodawcy RP) mówili o przyszłości polskiego hutnictwa, które, jak przyznali, "boryka się z wieloma problemami".
Audio
  • 28.07.2019 Andrzej Karol ("S"): jeśli chodzi o przemysł stalowy, borykamy się z wieloma problemami
Huta miedzi Głogów.
Huta miedzi "Głogów".Foto: Foto KGHM

Jak rysuje się przyszłość polskiego przemysłu hutniczego? Według jednego z raportów po kryzysie ekonomicznym w 2008 roku w Polsce ograniczono produkcję w tego typu zakładach o ok. 40 proc. Dla przykładu, w również dotkniętych kryzysem Niemczech, takiego problemu nie było. 

Leszek Juchniewicz (Pracodawcy RP) przyznał, że "z jednej strony dobrodziejstwem jest korzystanie z kapitału zagranicznego, z drugiej zachowuje się on w określony sposób". - Wtedy, gdy procesy globalne czy europejskie są dla niego niekorzystne, szuka innego miejsca aktywności, a to oznacza ograniczenie produkcji w polskim obszarze celnym - zaznaczył. 

- Zasadniczym mankamentem dla polskiego gospodarki jest brak kapitału i jego ekspansji - wskazał gość PR24. Z tego powodu, jak wskazał, "istnieje niebezpieczeństwo", że zagraniczni inwestorzy działający w przemyśle ciężkim na terenie Polski, mogą część hut wygasić.

Andrzej Karol (przewodniczący krajowej sekcji hutnictwa "Solidarności") zgodził się, że jedną z przyczyn problemu jest brak kapitału "w okresie restrukturyzacji hutnictwa". - To jest jedyna, jak na tę chwilę, branża tak dogłębnie zrestrukturyzowana, pierwsza zresztą - zaznaczył.

Działacz "S" dodał, że ze 196 tys. pracowników tej branży w latach 90., "dzisiaj mamy 22 tysiące". - Jeśli chodzi o przemysł stalowy, borykamy się z wieloma problemami - przyznał na antenie Polskiego Radia 24. - Chcemy tylko i wyłącznie równych warunków traktowania w konkurencyjności z innymi krajami - podkreślił.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

Polskie Radio 24

-------------------------

Data emisji: 28.07.2019

Godzina emisji: 16.06

Zobacz więcej na temat: przemysł
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Huta Częstochowa uratowana? Jest zgoda na jej przejęcie przez brytyjski fundusz Greybull Capital

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 18:18
Bank PKO BP zaakceptował w środę sprzedaż Huty Częstochowa brytyjskiemu funduszowi Greybull Capital - poinformowali PAP przedstawiciele banku. Otwiera to drogę do przejęcia zatrudniającego 1,2 tys. osób zakładu przez inwestora, co zapobiegnie jego likwidacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Siemianowicach Śląskich: potrzebujemy zgody do realizacji zmian

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:05
- Jesteśmy obozem patriotycznym. Wierzymy, że nasza ojczyzna jest naszą największą wartością. Cokolwiek robimy, trzymamy stronę Polski - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Siemianowicach Śląskich. W czasie pikniku premier spotkał się również z harcerzami. 
rozwiń zwiń