X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kapitał i praca". Jak naprawić służbę zdrowia w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 16:30
- Podstawowa opieka zdrowotna jest bardzo dobrze finansowana, ale nie jest efektywna i nie spełnia swoich zadań. Nie wiem dlaczego kolejni rządzący boją się premiować jakość leczenia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Maria Ochman z NSZZ "Solidarność". Gościem audycji był także Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Audio
  • 04.08.2019 Maria Ochman i Piotr Palutkiewicz o bolączkach polskiej służby zdrowia
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com

Goście PR 24 rozmawiali o potrzebnych reformach w służbie zdrowia. Zarówno Maria Ochman jak i Piotr Palutkiewicz wskazali, że głównym problemem jest nie jej finansowanie, lecz właściwe wykorzystanie środków pieniężnych. 

- Głównym problemem nie jest finansowanie, ale organizacja służby zdrowia. Brakuje podejścia, aby zmienić służbę i woli politycznej w debacie publicznej. Reforma ma polegać na tym, że pieniądze powinny podążać za pacjentem, a państwo płaci z jednej kieszeni do drugiej - podkreślił Piotr Palutkiewicz.

- Wyszłabym od racjonalnego wydatkowania pieniędzy. Mamy absolutną nierównowagę jeśli chodzi o rozdział kosztów i przepływy finansowe. Nie może być tak, że system funkcjonujący od 20 lat nie ma właściwej sprawozdawczości i monitoringu i nie może podlegać wpływom korporacji i świadczeniodawców - dodała Maria Ochman.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Jak ulepszyć polską służbę zdrowia?

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pkr

-------------------------

Data emisji: 04.08.2019

Godzina emisji: 16.06

Czytaj także

"Kapitał i praca". Wydatki na służbę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 17:30
Do 2024 roku środki przeznaczone na ochronę zdrowia w Polsce mają wzrosnąć do sześciu procent PKB. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej OPZZ Urszula Michalska oraz przewodniczący komisji ds. ochrony zdrowia Business Centre Club Wiktor Masłowski.
rozwiń zwiń