more_horiz

Ekspertka: nie każda praca na obczyźnie jest perłą w CV

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 16:15
- Jeszcze trzy lata temu nie spodziewaliśmy się ani aż takiego zapotrzebowania na prace, ani aż takiego wzrostu płac, bo to ponad 7 proc. rocznie - mówiła w audycji "Kapitał i praca" Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan o polskim rynku pracy (PR24)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: nd3000/Shutterstock.com

Gość Polskiego Radia 24 mówił, że dziś za pracą nie trzeba jechać daleko. - Ona jest już nie tylko w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie, ale pojawia się też w mniejszych miejscowościach i jest coraz lepiej wynagradzana - oceniła Monika Fedorczuk podkreślając jednocześnie, że osoby, które rozważają pracę za granicą, liczą koszty.

- Sprawdzają czy bardziej opłaca się świadczyć pracę na miejscu, czy wyjechać. Jeżeli mówimy o wyjazdach zagranicznych to zawsze musimy uwzględnić koszty podróży, koszty utrzymania na miejscu, a różnice między wynagrodzeniami w Polsce i za granicą nie są już tak duże jak 5 czy 10 lat temu - zaznaczyła ekspertka.

>>>CZYTAJ TAKŻE<<< "Kapitał i praca". Aktywne starzenie się pracowników

Monika Fedorczuk podkreśliła, że o pracy sezonowej myślą głównie młodzi ludzie. - Okres wakacji wiąże się z urlopami, to jest dla nich szansa, żeby załapać się do firmy, przedstawić siebie i zobaczyć, jak taka firma działa - podkreśliła. Doświadczenie zagraniczne, jak mówiła, jest ważne, bowiem potwierdza umiejętność pracy w międzynarodowym zespole, mobilność czy znajomość języka, ale nie każda praca na obczyźnie jest perłą w CV.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pkur

-------------------------

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 16.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem