X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kapitał i praca". Eksperci komentują propozycje gospodarcze w kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:40
- Trudno ocenić to negatywnie. To jest korzystne rozwiązanie dla tych "najmniejszych z najmniejszych" można powiedzieć. Wielkiej wiosny nie czyni, ale jest to na pewno jakiś tam ruch - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Center Club, komentując propozycję Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmniejszenia obciążeń dla małych przedsiębiorców o ok. 500 zł.
Audio
  • 22.09.19 "Kapitał i praca". Propozycje gospodarcze w kampanii wyborczej (PR24)
Konwencja PiS w Katowicach, na której przedstawiono Pakt dla przedsiębiorców
Konwencja PiS w Katowicach, na której przedstawiono "Pakt dla przedsiębiorców"Foto: PAP/Piotr Nowak

Partie polityczne przedstawiają swoje programy wyborcze, a w nich jest także miejsce na programy gospodarcze. W sobotę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki podpisał "Pakt dla przedsiębiorców", w którym znalazły się m.in. zapisy dotyczące zmniejszenia obciążeń dla najmniejszych przedsiębiorców. Te i inne propozycje komentowali goście "Kapitału i pracy" w Polskim Radiu 24.

construction-1510561_960_720 (1).jpg
"Kapitał i Praca". Eksperci o płacy minimalnej

Propozycje PiS okiem ekspertów

Pierwsze pytanie dotyczyło "Paktu dla przedsiębiorców" podpisanego symbolicznie przez premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Jak eksperci oceniają obietnicę ulgi dla najmniejszych przedsiębiorców, która ma ostatecznie pozwolić na oszczędność średnio ok. 500 zł?

- Trudno ocenić to negatywnie. To jest korzystne rozwiązanie dla tych "najmniejszych z najmniejszych" można powiedzieć. Wielkiej wiosny nie czyni, ale jest to na pewno jakiś tam ruch - mówił Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Center Club.

- To co budzi największe obawy, to drugi punkt pakietu, który został przedstawiony na sobotniej konwencji, mianowicie ryczałtowy ZUS bez zmian. To należy ocenić pozytywnie, jednak obawy budzi kwestia, że składka ryczałtowego ZUS-u rośnie bardzo dynamicznie. Należy się spodziewać, że w roku 2020 składka ZUS-u ryczałtowego dla przedsiębiorców przekroczy 1300-1400 zł - mówił z kolei Piotr Palutkiewicz, ekspert Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Audycję "Kapitał i praca" prowadziła Anna Grabowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 22.09.2019

Godzina emisji: 16:07

Czytaj także

Kapitał i Praca: O nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 16:00
Prezydent Andrzej Duda w ostatnich dniach skierował do Sejmu projekt ustawy o zmianie m.in. ustawy o Radzie Dialogu Społecznego. Założenia nowelizacji zostały zaakceptowane przez RDS. W audycji Kapitał i Praca komentarz Zbigniewa Żurka z Business Centre Club i Sławomira Wittkowicza z Forum Związków Zawodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Olko: chcemy europejskiego państwa dobrobytu na wzór skandynawski

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 10:35
- Przedstawiliśmy "Pakt Dla Kobiet", ponieważ Lewica jest siłą jednoznacznie i konsekwentnie pro-kobiecą. Zależy nam m.in. na równości płac, dostępie do bezpłatnej antykoncepcji czy większej liczbie miejsc w żłobkach - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Olko, rzeczniczka prasowa partii Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podstawy działalności ZUS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 13:51
Główne cele stawiane przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz zasady funkcjonowania systemu emerytalnego w Polsce. Były to główne tematy audycji "Na czasie z ZUS". Gościem Polskiego Radia 24 był dr Paweł Wojciechowski, główny ekonomista instytucji realizującej zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Macierewicz o propozycjach rządu dla przedsiębiorców: to rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:51
- Przedsiębiorców straszono że zbankrutują, że nie będą mieli z czego płacić ZUS. W tym momencie premier Mateusz Morawiecki prezentuje Pakt dla Przedsiębiorców i pokazuje jak olbrzymie wsparcie finansowe zostanie skierowane dla małych i mikro przedsiębiorstw – mówił Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. W Polskim Radiu 24 dyskutowali także Andrzej Rozpłochowski, Andrzej Michałowski i Ryszard Majdzik, byli działacze Solidarności.
rozwiń zwiń