more_horiz

Ekspertka: nie każda praca na obczyźnie jest perłą w CV

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 16:15
- Jeszcze trzy lata temu nie spodziewaliśmy się ani aż takiego zapotrzebowania na prace, ani aż takiego wzrostu płac, bo to ponad 7 proc. rocznie - mówiła w audycji "Kapitał i praca" Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan o polskim rynku pracy (PR24)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: nd3000/Shutterstock.com

Gość Polskiego Radia 24 mówił, że dziś za pracą nie trzeba jechać daleko. - Ona jest już nie tylko w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie, ale pojawia się też w mniejszych miejscowościach i jest coraz lepiej wynagradzana - oceniła Monika Fedorczuk podkreślając jednocześnie, że osoby, które rozważają pracę za granicą, liczą koszty.

- Sprawdzają czy bardziej opłaca się świadczyć pracę na miejscu, czy wyjechać. Jeżeli mówimy o wyjazdach zagranicznych to zawsze musimy uwzględnić koszty podróży, koszty utrzymania na miejscu, a różnice między wynagrodzeniami w Polsce i za granicą nie są już tak duże jak 5 czy 10 lat temu - zaznaczyła ekspertka.

>>>CZYTAJ TAKŻE<<< "Kapitał i praca". Aktywne starzenie się pracowników

Monika Fedorczuk podkreśliła, że o pracy sezonowej myślą głównie młodzi ludzie. - Okres wakacji wiąże się z urlopami, to jest dla nich szansa, żeby załapać się do firmy, przedstawić siebie i zobaczyć, jak taka firma działa - podkreśliła. Doświadczenie zagraniczne, jak mówiła, jest ważne, bowiem potwierdza umiejętność pracy w międzynarodowym zespole, mobilność czy znajomość języka, ale nie każda praca na obczyźnie jest perłą w CV.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pkur

-------------------------

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 16.06

Zobacz także

Zobacz także