X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Trwa akcja „Znicz”. Polacy zmierzają na groby najbliższych

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 16:18
Od piątku do soboty, czyli w ciągu dwóch dni policyjnej akcji „Znicz”, doszło do 187 wypadków drogowych, w których zginęło 20 osób a ponad 200 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali prawie pół tysiąca pijanych kierowców. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę w czasie podróżowania na groby najbliższych mówił w Polskim Radiu 24 młodszy aspirant Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.
Audio
  • 29.10.17 mł. asp. Michał Gaweł: Najważniejsze, by pamiętać o szczególnej ostrożności. Tyczy się to zarówno kierowców, jak i pieszych
Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu podczas pierwszego dnia policyjnej akcji Znicz 2017
Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu podczas pierwszego dnia policyjnej akcji „Znicz 2017”Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Głównymi przyczynami wypadków drogowych są, według policji: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

– Dodatkowo bezpiecznemu przemieszczaniu się po polskich drogach nie sprzyja pogoda. Deszcz, silny wiatr i słaba widoczność utrudniają kierowcom sprawne kierowanie swoimi pojazdami. Dlatego pamiętajmy o tym, by przede wszystkim dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Do nich kierujemy apel o wyposażenie się w elementy odblaskowe, które sprawią, że będą lepiej widoczni dla kierowców, a przez to staną się bardziej bezpieczni – podkreślił mł. asp. Michał Gaweł.

W akcji Znicz bierze udział 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariusze prewencji i wydziałów kryminalnych.

Więcej na temat bezpieczeństwa w czasie podróży na rodzinne groby w całej rozmowie z mł. asp. Michałem Gawłem.

IAR/Polskie Radio 24/db

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 29.10.17

Godzina emisji: 15:20


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozpoczyna się akcja „Znicz”

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 16:20
Więcej patroli, kontrole trzeźwości i stanu technicznego pojazdu. Rozpoczyna się policyjna akcja „Znicz 2016”. Od dziś do 2 listopada na drogach i w okolicach cmentarzy będzie więcej policyjnych patroli. Gościem Polskiego Radia 24 był podkom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezwzględne kary dla piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 16:13
Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym, m.in. podniesienie do 2 lat dolnej granicy więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości - przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. O tej i innych zmianach, które właśnie wchodzą w życie, mówił w Magazynie Motoryzacyjnym insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej wypadków po likwidacji fotoradarów

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 15:00
Od likwidacji 400 fotoradarów na polskich drogach mija półtora roku. Co zmieniło się od tego czasu? Gościem Polskiego Radia 24 była Anna Zielińska z Instytutu Transportu Samochodowego, autorka wstępnej analizy skutków tej decyzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazda „na zderzaku” zmorą autostrad

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 17:01
– Nadal dorastamy do tego, by bezpiecznie jeździć po autostradach – mówił w Magazynie Motoryzacyjnym Jan Niesiołowski, kierowca rajdowy, instruktor techniki bezpiecznej jazdy. Na polskich autostradach nagminna jest m.in. jazda „na zderzaku”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motoryzacja: kampania społeczna pt. "Kierujesz życiem"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 16:00
Najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków legitymuje się grupa kierowców w wieku 18-24 lat. To właśnie do nich skierowana jest nowa kampania społeczna pt. "Kierujesz życiem". Gośćmi Magazynu Motoryzacyjnego byli: Konrad Ronik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Damian Śmigielski – motocyklista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza akcja "Znicz". Policjanci nie tylko na drogach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 14:37
– Jeżeli kierowca przekroczy prędkość, będzie agresywny na drodze bądź wsiądzie do samochodu pod wpływem alkoholu, nie może liczyć na litość ze strony policjantów – mówił w Polskim Radiu 24 mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. W piątek, po raz kolejny, rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Znicz", organizowana co roku w okresie Wszystkich Świętych.
rozwiń zwiń