X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jest projekt unijnego budżetu. "Mecz dopiero się rozpoczął"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 15:55
Komisja Europejska zaakceptowała projekt unijnego budżetu na lata 2021-2027, który ma wynieść niecałe 1,3 biliona euro. Mówili o tym w audycji Gorący Temat europoseł PiS Ryszard Czarnecki i Miłosz Lodowski z Rebelya.pl.
Audio
Obrady Komisji Europejskiej, Bruksela, 02.05.2018
Obrady Komisji Europejskiej, Bruksela, 02.05.2018Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

W projekcie budżetu KE zaproponowała uzależnienie wypłaty funduszy od przestrzegania praworządności. Wniosek w sprawie zawieszenia lub ograniczenia funduszy dla danego kraju będzie składany przez KE i przyjmowany przez kraje członkowskie. Wprowadzono cięcia w polityce spójności i w rolnictwie, ale mniejsze niż ogłaszano - kilkuprocentowe. O podziale pieniędzy na poszczególne kraje nie poinformowano, bo będą one znane dopiero, kiedy Komisja ustali kryteria przyznawania unijnych funduszy. Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że licząc szacunkowo na podstawie obecnych kryteriów z drobnymi korektami, Polska ma otrzymać od ośmiu do dziesięciu miliardów euro mniej.

Według Ryszarda Czarneckiego propozycja Komisji nie jest dla nas tak zła jak się spodziewano. - Polska, rząd i dyplomacja odniosły sukces ws. budżetu UE. Mecz budżetowy dopiero się rozpoczął, ale osiągnęliśmy „pole position”, czyli dobrą pozycję startową w negocjacjach. Mamy ograniczenia w wspólnej polityce rolnej i funduszach strukturalnych, ale będą one relatywnie niewielkie. Mamy szanse to sobie zrekompensować ze środków na politykę obronną i wzmacnianie granic zewnętrznych. Polski rząd musi być bardzo aktywny i zebrać koalicję. Udało się to uczynić ws. polityki rolnej z Francją – powiedział europoseł.

Zdaniem Miłosza Lodowskiego negocjacje mogą być trudne. – Polityka bezpieczeństwa staje się elementów budżetu UE, ale za naszymi plecami tyka bomba w postaci bata, który mamy w postaci bliżej nieokreślonej praworządności. Jeśli się okaże, że negocjacje się przedłuża, to decyzję o budżecie może przyjąć zupełnie inny europarlament. Musimy pamiętać o wzmacnianiu klasy średniej i polskich przedsiębiorców, a równolegle negocjować o nasze pieniądze z budżetu – mówił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/IAR

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 02.05.2018

Godzina emisji: 15:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Poranka: Bilans Polski w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 09:35
Czternaście lat temu, 1 maja 2004 roku, Polska stała się krajem członkowskim Unii Europejskiej. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o uczestnictwie Warszawy w projekcie wspólnotowym, a także przyszłości UE i kolejnym budżecie Unii, rozmawiali Igor Szczęsnowicz z „Gazety Polskiej Codziennie” i Katarzyna Kozłowska, publicystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budżet UE korzystniejszy dla Polski? Komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 22:05
– Nie jestem zaskoczony taką decyzją – mówił w magazynie Północ-Południe prof. Norbert Maliszewski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wbrew wcześniejszym informacjom, nie będzie bardzo dużych cięć dla Polski w unijnym budżecie po 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o budżecie UE na kolejne siedem lat

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 09:42
Komisja Europejska przedstawi dziś (środa) projekt budżetu na lata 2021-2027. To będzie ogólny dokument z informacjami na temat wysokości wydatków na politykę spójności i rolnictwo dla całej Unii Europejskiej. O nowy budżecie unijnym mówili w audycji Debata Poranka Agaton Koziński („Polska The Times”) i Mirosław Skowron („Super Express”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska przyjęła projekt nowego budżetu UE w wysokości 1,28 bln euro

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 13:59
Komisja Europejska przyjęła w środę propozycję wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027. Całkowita suma zobowiązań ma wynieść w tym okresie 1,279 biliona euro, natomiast płatności 1,246 biliona euro. KE proponuje cięcia w polityce spójności i polityce rolnej o 5 proc, a także uzależnienie wypłat środków od przestrzegania praworządności. O przyszłym budżecie Unii mówili w Polskim Radiu 24 europeista prof. Tomasz Grzegorz Grosse z UW i Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy” i Polskiego Radia 24. 
rozwiń zwiń