X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rosja wezwana do zwrotu wraku Tu-154M

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 16:03
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało Rosję do przekazania Polsce wraku samolotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Parlamentarzyści przegłosowali raport i rezolucję w tej sprawie. O przebiegu głosowania mówił Karol Surówka, wysłannik Polskiego Radia do Strasburga.
Audio
  • 12.10.18 Karol Surówka: „Debata i głosowanie przebiegło w zadziwiająco spokojnej atmosferze (…)”.
Obrady Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w sali plenarnej w Strasbourgu
Obrady Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w sali plenarnej w StrasbourguFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Raport powstawał ponad cztery lata, w dokumencie znalazły się opinie ekspertów prawa międzynarodowego. Uznali oni, że zgodnie z konwencją chicagowską, wrak TU-154M powinien być Polsce zwrócony. W dokumencie zapisano również, że ma się to odbyć w ścisłej współpracy z polskimi ekspertami, by uniknąć niszczenia potencjalnego materiału dowodowego. Za rezolucją opowiedziało się 41 osób, a 6 wstrzymało się od głosu.

– Można powiedzieć, że werdykt jest jednogłośny. Warto podkreślić, że wsparcie i akceptacja dla tego raportu była bardzo duża. W zasadzie przedstawiciele wszystkich partii mówili, że wnioski płynące z raportu są słuszne. Jedynie kilka mniejszych ugrupowań optowało za mediacją między stronami polską i rosyjską. Na temat zgodności, w jakiej przebiegały debata i głosowanie, świadczy fakt, że nikt nie opowiedział się przeciwko przyjęciu dokumentu – relacjonował z Brukseli Karol Surówka.

Zgromadzenie Parlamentarne to instytucja, która działa od 1949 roku, czyli dłużej od Parlamentu Europejskiego. Karol Surówka podkreślił, że jest ona traktowana w sposób prestiżowy, jednak nie ma możliwości nałożenia sankcji na kraj, który nie dostosowuje się do zapisów wydawanych przez nią rezolucji.

– Zgromadzenie Parlamentarne miało decydujący głos w bardzo istotnych sprawach w historii Europy m.in. wpłynęło na zniesienie kary śmierci w krajach Unii Europejskiej. Jednak trudno powiedzieć, jakie znaczenie będzie miała rezolucja wydana w stosunku do Rosji. Niemniej jednak, polscy parlamentarzyści podkreślają, że pod względem moralnym jest to ważna decyzja – dodał Karol Surówka.

W audycji również wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz partii opozycyjnych na temat głosowania nad raportem i rezolucją.

IAR/Polskie Radio 24

---------------------------

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 15.06  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak