X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak zakończą się gry koalicyjne w sejmikach wojewódzkich?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 16:07
Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiadają rozmowy o koalicjach we władzach samorządowych. Negocjacje prowadzi też Prawo i Sprawiedliwość. W najbliższym czasie rozstrzygnie się, kto będzie rządził w poszczególnych województwach. Swoimi przewidywaniami w audycji "Gorący Temat" podzielił się prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • 27.10.18 prof. Jacek Zaleśny: „Bezpartyjni Samorządowcy trzymają w swoim ręku główne karty (…)”.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (L) i przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (2L) przed budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Czy Ludowcy zdecydują się na koalicję z Platformą w sejmikach wojewódzkich?
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (L) i przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (2L) przed budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Czy Ludowcy zdecydują się na koalicję z Platformą w sejmikach wojewódzkich?Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Partia rządząca poszukuje samorządowców, którzy byliby zainteresowani realizacją programu Zjednoczonej Prawicy. Rozmowy trwają na wszystkich szczeblach samorządu. PO chce podjąć rozmowy między innymi z SLD, PSL i Bezpartyjnymi Samorządowcami. Prof. Jacek Zaleśny podkreślił, że wolą polityczną, szczególnie liderów PO i PSL, jest zawarcie koalicji na poziomie województw.

– Nie śpią również ich konkurenci, którzy także próbują poszukać kilku brakujących radnych, by stworzyć własną większość. Dopóki nie mamy odpowiedzi na pytanie, czy PiS-owi powiedzie się dokoptowanie kilku radnych poprzez "wyjęcie" ich z PO lub PSL, dopóty będzie wiele znaków zapytania. Niby mówimy o partiach politycznych jako całości, ale składają się one z poszczególnych polityków, których lojalność partyjna może być wystawiona na próbę. Zobaczymy, na ile jest ona dla nich fundamentalna, a na ile są oni łasi na profity, które może zaproponować im partia rządząca – wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Prof. Jacek Zaleśny zwrócił uwagę, że ewentualna koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Polskim Stronnictwem Ludowym mogłaby być niebezpieczna dla Ludowców. Z tego powodu bardziej skłonni mogą być oni do zawarcia porozumienia z ugrupowaniem Grzegorza Schetyny. – Pamiętajmy, że PiS i PSL mają dosyć zbliżony profil polityczny jeśli chodzi o duże grupy społeczne. Jakby nie patrzeć, to PSL jest bazą dla wyborców, w których celuje PiS. Są oni dla tej partii szansą na poszerzenie elektoratu. Tego typu sojusz polityczny byłby dużym zagrożeniem dla PSL. Wystarczy popatrzeć na to, co stało się przed laty z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną, które zostały wchłonięte przez PiS – dodał ekspert.  

Ponadto rozmówcą „Gorącego Tematu”  był Dominik Sipiński, analityk lotniczy z Polityka Insight, który mówił o bieżącej sytuacji w konflikcie pomiędzy PLL LOT a częścią jego pracowników.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 27.10.2018

Godzina emisji: 15.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Kleina: Koalicja Obywatelska i PSL to naturalni koalicjanci

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 18:15
W czwartek po południu doszło do spotkania liderów PO Grzegorza Schetyny i PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza; obaj politycy potwierdzili wolę budowania koalicji w 10 sejmikach województw. W Polskim Radiu 24 komentarz Kazimierza Kleiny, senatora Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia. Publicyści o przyszłości PO i PiS

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 19:00
- Największym zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości jest obecnie samo Prawo i Sprawiedliwość - ocenił w Polskim Radiu 24 Radosław Gruca z "Faktu", mówiąc o tym, jak w przyszłości może kształtować się poparcie dla poszczególnych partii politycznych. W Debacie Dnia również komentarz Tomasza Truskawy ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
rozwiń zwiń