X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Piotr Semka: sprawa wiceministra Piebiaka kulą u nogi

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:15
- Dla PiS, świeżo po zakończeniu bardzo niewygodnego serialu dotyczącego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, to kolejna kula u nogi. Na ile jest ona czytelna dla opinii publicznej, to dodatkowa rzecz. Jeśli wicemister ujawnił informacje, co do których sędziowie mogli mieć przekonanie, że są wrażliwe, to sprawa jest bardzo poważna - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka (Do Rzeczy).  
Audio
  • 20.08.19 Piotr Semka: sprawa wiceministra Piebiaka kulą u nogi
Piotr Semka, publicysta Do Rzeczy
Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy"Foto: Polskie Radio 24

Onet opisał w poniedziałek kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra. 

Piotr Semka podkreślił, że czeka na oświadczenie wiceministra Piebiaka. - Materiał, jeśli jest prawdziwy, pokazuje praktykę, która musi budzić sprzeciw i sprawa powinna zakończyć się dymisją - powiedział publicysta "Do Rzeczy". Zwrócił również uwagę, że na razie trudno jest zweryfikować informacje Onetu. - Sytuacja wydaje się być dziwaczna. Wiceminister wiąże się z anonimową blogerką, która wskutek jakiegoś urazu wobec jego współpracowników przekazała wiedzę Stowarzyszeniu "Iustitia", które z chęcią nagłośniło całą sprawę. Czy komplet komunikacji znajduje się w rękach tego stowarzyszenia, ile z tego przekazano Onetowi. Chciałbym mieć pewność, że jest to prawdziwe - dodał Semka.

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił również uwagę, że istotne jest, czy o procederze wiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Jeśli wiedział, to pojawią się pytania o jego dymisję - tłumaczył Semka. Jego zdaniem pojawia się również pytanie o odpowiedzialność karną za przekazywanie informacji niejawnych przez ministerstwo.

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Antoni Trzmiel. 

Data emisji: 20.08

Godzina emisji: 15.09

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Strzeżek: liczę na szybkie wyjaśnienie sprawy Ł. Piebiaka

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 15:30
- Mam nadzieję, że ta publikacja jest nieprawdziwa, że to "fake". Jeżeli nie, to decyzja jest w rękach premiera - powiedział w Polskim Radiu 24 o sprawie wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka Jan Strzeżek, polityk Porozumienia, radny warszawskiej dzielnicy Bielany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:06
Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak zapewnił, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które pracował całe życie. - Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby - oświadczył. Złożył dymisję, której przyjęcie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń