X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wybory prezydenckie. Szef Polskiej Lewicy: wystawimy swojego kandydata, budujemy alternatywę

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 17:12
- W wyborach prezydenckich kandydatem naszego sojuszu będzie Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy. Dzięki temu elektorat lewicowy będzie miał szansę wyboru i przesądzenia, kto bardziej zasługuje na miano kandydata tego środowiska - powiedział Jacek Zdrojewski, lider Polskiej Lewicy. - Robert Biedroń jest kandydatem niewiarygodnym - dodał.
Audio
  • Jacek Zdrojewski o kampanii prezydenckiej ("Gorący temat")
Waldemar Witkowski, kandydat na prezydenta Polskiej Lewicy, Unii Pracy oraz Krajowej Partii Emerytów i Rencistów
Waldemar Witkowski, kandydat na prezydenta Polskiej Lewicy, Unii Pracy oraz Krajowej Partii Emerytów i Rencistów Foto: PAP/Radek Pietruszka

Obronności, polityce bezpieczeństwa i kwestiom międzynarodowym poświęcona była konwencja wyborcza europosła i kandydata Lewicy na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Roberta Biedronia, która odbyła się w sobotę w Świdnicy.

Bez poparcia dla Roberta Biedronia

Zdrojewski foto 1200.jpg
Lider Polskiej Lewicy: Robert Biedroń jest politycznym oszustem

W opinii Jacka Zdrojewskiego, Robert Biedroń jest kandydatem niewiarygodnym i w przekonaniu gościa Polskiego Radia 24 przyniesie Lewicy "kompromitację, a nie sukces". Z tego względu Polska Lewica, Unia Pracy oraz Krajowa Partia Emerytów i Rencistów wystawi swojego kandydata na prezydenta.

- Będzie nim Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy. Dzięki temu elektorat lewicowy będzie miał szansę wyboru i przesądzenia, kto bardziej zasługuje na miano kandydata tego środowiska. Powinniśmy budować alternatywę po lewej stronie sceny politycznej. Ma temu służyć nasz kandydat w wyborach prezydenckich - wskazał polityk.

Dlaczego Polska Lewica oddzieliła się od SLD?

Polska Lewica współdziałała z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, jednak po tym, jak Włodzimierz Czarzasty zdecydował o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej, to partia Jacka Zdrojewskiego zdecydowała o politycznym rozwodzie z SLD.

- Doszło wtedy do podporządkowania perspektyw i szans politycznych lewicy Platformie Obywatelskiej. To zwasalizowanie było tak jasne, czytelne i nachalne, że spora część ludzi na lewicy nie mogła tego zaakceptować. Potem nastąpiło coś jeszcze gorszego. Przewodniczący SLD wpadł na pomysł, że na tym zwasalizowaniu wejdzie do polskiego parlamentu. W przedpokoju PO na kolanach błagał, by pozostać w koalicji z Platformą. Cierpiał, że go z niej usunięto - podkreślał Jacek Zdrojewski.

"Dla Włodzimierza Czarzastego nie istnieje stałość ideowa"

Marcin Kulasek 1200.JPG
Sekretarz generalny SLD: nasi senatorowie popełnili błąd ws. 13. emerytury

Zdaniem Jacka Zdrojewskiego, Włodzimierz Czarzasty jest "otwarty na każde rozwiązanie polityczne i nie jest pamiętliwy". - Wierność poglądom czy stałość ideowa dla niego nie istnieją. Jeśli uzna, że dane rozwiązanie jest praktyczniejsze, to je wybierze - powiedział.

W rozmowie z Antonim Trzmielem Jacek Zdrojewski odniósł się również do ugrupowania Lewicy. Stwierdził, że jest to "koncesjonowana lewica, zależna od innego silnego ugrupowania centro-liberalnego, jakim jest PO".  

Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć na głosy elektoratu lewicowego?

W kontekście wyborów prezydenckich dodał również, że nie sądzi, by elektorat lewicowy "dał się uwieść uśmiechowi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej", która również może starać się o pozyskanie głosów Polaków o lewicowych poglądach.

- W swoim życiorysie politycznym i w tym, co mówi nie zaprezentowała nic, co byłoby lewicowe. Nie słyszałem tam takich sformułowań - ocenił Zdrojewski.

***

Audycja: "Gorący temat"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Goście: Jacek Zdrojewski, przewodniczący Polskiej Lewicy
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 15.09

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Szef sztabu Biedronia: nasz kandydat może kontynuować wizję Aleksandra Kwaśniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 22:00
- Polska według Roberta Biedronia to Polska dialogu, otwarta i tolerancyjna. Z każdym potrafił rozmawiać również Aleksander Kwaśniewski - powiedział Tomasz Trela, szef sztabu Roberta Biedronia, kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich. - Nasza kampania będzie kampanią blisko ludzi, tysiące rozmów i tysiące spotkań. Przejedziemy Polskę wzdłuż i wszerz - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Augustynowska: sztab Kidawy-Błońskiej nie boi się Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 15:45
- Mam nadzieję, że Polacy wybiorą Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zagwarantuje nam przestrzeganie podstawowych zasad i prawa obowiązującego w Polsce, ale również będzie to kandydat, którego nie będziemy się wstydzić - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Augustynowska z PO.
rozwiń zwiń