X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy polityka wpłynie na badania historyczne? Spór IPN-Muzeum Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 21:32
- Współpraca już się toczy. Za jedną stronę dokumentów IPN dostawaliśmy ze strony Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie ich materiał - mówił na antenie PR24 dr hab. Patryk Pleskot, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej.
Audio
  • 11.02.19 Spór IPN-Muzeum Holokaustu. Czy zdecyduje polityka?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Informacyjna Agencja Radiowa

Patryk Pleskot podkreślił, że IPN ma duży zasób dokumentacji wojennej istotnej z punktu widzenia Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. - Amerykanów interesują dokumenty słynnej komunistycznej komisji badania zbrodni hitlerowskich. Te materiały są bardzo liczne. Problem pojawił się wtedy, kiedy Instytut Pamięci Narodowej wykorzystał z Waszyngtonu to, co się dało. Natomiast historycy z USA nadal są zainteresowani naszymi materiałami. Sami Amerykanie przechowują głównie świadectwa świadków holokaustu nagrane na taśmach - mówił historyk.

Gość Polskiego Radia 24 mówił o szczegółach współpracy polskich i amerykańskich historyków. - Korzystaliśmy z digitalizacji, co bardzo ułatwiało prowadzenie badań. Materiały waszyngtońskie są w większości dostępne w wersji cyfrowej. Dokonywaliśmy wymiany wirtualnej. Obie strony na tym skorzystały. Teraz pojawia się kwestia ułożenia stosunków w sposób bardziej symetryczny, by wymiana źródeł była na podobnym poziomie - wskazał Patryk Pleskot.  

Więcej w całym nagraniu.

Audycję "Historia na Dziś" prowadził Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/ras

---------------------------

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 20:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Kamieński ps. Huzar – nie mógł zaprzestać walki

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 21:00
- Żołnierze Wyklęci to byli bardzo młodzi ludzie. Kazimierz Kamieński urodził się w 1919 roku. W momencie wybuchu II wojny światowej miał raptem 20 lat. Potrafił walczyć przez 8 lat z komunistami polskimi i sowieckimi – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Patryk Pleskot (IPN).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Dziemieszkiewicz ps. "Rój" – rycerz polskiej niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 21:50
Zginął młodo, bo w wieku zaledwie 26 lat. Jednak swoimi czynami na trwałe zapisał się w panteonie polskich bohaterów walczących o wolność Ojczyzny. Mieczysław Dziemieszkiewicz ps. "Rój" był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Należał również do niepodległościowego podziemia antykomunistycznego. Losom "Roja" przyjrzeliśmy się w audycji "Historia na Dziś".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia na dziś: drogi polityczne Władysława Raczkiewicza i Tomasza Arciszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 21:23
- Mamy do czynienia z równoległymi żywotami premiera i prezydenta w czasie II wojny światowej. Władysław Raczkiewicz zaczynał swoją drogę polityczną od środowisk endeckich. Tomasz Arciszewski szybko zaangażował się w lewicowe ruchy niepodległościowe - mówił na antenie PR24 dr hab. Patryk Pleskot, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń