X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dawid Wildstein: mechanizm relokacji jest przymusowy, co odbiera suwerenność

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 14:05
Polska sprzeciwia się propozycji kolejnego, automatycznego podziału uchodźców wśród krajów Unii Europejskiej. Poinformowała o tym premier Beata Szydło po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli. Tym samym, nie doszło w tej sprawie do kompromisu na spotkaniu w Brukseli. O relokacji uchodźców mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Janusz Schwertner (Onet.pl) i Dawid Wildstein (szef publicystyki TVP Info).
Audio
  • 24.06.2017 Dawid Wildstein i Janusz Schwertner o relokacji uchodźców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/ JouWatch/CC-BY-SA

Chodzi o projekt nowego prawa azylowego Unii. Przewiduje on obowiązkowy podział migrantów oraz kary za odmowę ich przyjęcia. Na takie rozwiązanie naciskają państwa południa kontynentu oraz Niemcy, a sprzeciwiają się temu kraje Europy Środkowej. Premier Beata Szydło powtórzyła, że Warszawa jest przeciwna takim rozwiązaniom.

Jak podkreślał Janusz Schwertner, dyskusja o uchodźcach w Polsce jest wyprana z człowieczeństwa. – Obwiniam o to obóz władz. Już nie dyskutujemy o tym, że przymuszanie ludzi do przyjazdu tutaj, to nie najlepszy model, tylko po prostu nie chcemy w ogóle podać ręki człowiekowi, który ucieka przed wojną. Kościół katolicki i papież Franciszek stawiają znak równości między uchodźcą a Jezusem Chrystusem. Przekaz jest taki, że nie wpuszczamy nikogo – gdzie tu odniesienie do wartości chrześcijańskich i człowieczeństwa? – pytał retorycznie publicysta.

Według Dawida Wildsteina mechanizm relokacji jest przymusowy, co odbiera suwerenność. – W mechanizmie relokacji chodzi o hierarchię działania i ograniczenie suwerenności i podmiotowości państw Europy Środkowo-Wschodniej. Trzeba pomagać ludziom na miejscu, znacząca część uchodźców z Bliskiego Wschodu nie chce dalej uciekać. Ten kryzys uchodźczy będzie niczym, w porównaniu z sytuacją, gdy zbankrutuje Liban, iracki Kurdystan czy Jordania – przekonywał gość Polskiego Radia 24.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie unijni liderzy mieliby powrócić do projekt nowego prawa azylowego, ale może się to stać najwcześniej jesienią.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Pałka.

Polskie Radio 24/kk/IAR

_____________________

Podsumowanie Tygodnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 24.06.2017

Godzina emisji: 11:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak o problemie uchodźców: wojna światów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 19:37
Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie Unii do wywiązania się z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. W rezolucji powołuje się na porozumienie z 2015 roku o przeniesieniu do państw członkowskich w sumie 160 tysięcy uchodźców z Grecji i Włoch. – To wojna światów chrześcijańskiego i muzułmańskiego, nikt tego nie chce zauważyć. Jeśli Europa się nie obudzi, Sobieski niepotrzebnie się szarpał pod Wiedniem – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak z Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: działanie KE wobec Polski jest bezpodstawne

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 20:40
– Procedura wobec Polski jest bezpodstawna. To działanie, które w efekcie doprowadzi do spadku zaufania do Unii Europejskiej wśród społeczeństw państw traktowanych w taki sposób – mówił w Rozmowie PR24 Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych skomentował sprawę rozpoczęcia przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugi dzień szczytu UE. Dyskusje m.in. o imigrantach

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 09:36
Kryzys migracyjny i sposoby walki z nim - to jedne z głównych tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Europejscy przywódcy mają wyznaczyć kolejny termin na osiągnięcie porozumienia dotyczące unijnego prawa azylowego. Przewiduje ono automatyczny, obowiązkowy podział uchodźców oraz kary za odmowę przyjęcia. W Polskim Radiu 24 pierwszy dzień szczytu UE - dotyczący głównie obronności - relacjonował Wojciech Cegielski (IAR).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na szczycie UE o migracji. "Kontrowersyjna sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 14:30
Kryzys migracyjny i sposoby walki z nim. To jedne z głównych tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Europejscy przywódcy mają wyznaczyć kolejny termin na osiągnięcie porozumienia dotyczące unijnego prawa azylowego. Przewiduje ono automatyczny, obowiązkowy podział uchodźców oraz kary za odmowę przyjęcia. W Polskim Radiu 24 rozmowa z prof. Tomaszem G. Grossem, europeistą z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń