X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sellin: w 2021 roku otwarcie Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 19:01
Za niemal tysiąc dni, w lutym 2021 roku zostanie otwarta siedziba Muzeum Historii Polski. Taki termin przewiduje umowa na generalne wykonawstwo budynku Muzeum. Kontrakt między Muzeum Historii Polski a firmą Budimex S.A. zawarto w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie. Termin otwarcia placówki potwierdził w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Audio
  • 05.06.2018 Jarosław Sellin: „Muzeum Historii Polski to największy projekt w historii Ministerstwa Kultury”.

Jarosław Sellin podkreślił, że Muzeum Historii Polski to największy projekt w historii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Podpisaliśmy wreszcie umowę na budowę z polską firmą Budimex. Na 2021 rok możemy się umawiać na wielkie otwarcie tak potrzebnej instytucji jak Muzeum Historii Polski. Tak żyjący historia naród jak Polacy nie miał dotąd muzeum prezentującego naszą historię w sposób syntetyczny – mówił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego

Według gościa Polskiego Radia 24 muzeum będzie multimedialne, ponieważ chce przyciągnąć młodą publiczność. – Tam będzie kilka galerii, które będą opowiadać o poszczególnych elementach polskiej historii. Silnie uwypuklona będzie I RP, ponieważ ta wspaniała opowieść jest słabo znana światu. Muzeum będzie dysponowało artefaktami z przeszłości i multimediami. To będzie muzeum nowoczesne, do którego młodzież lubi przyjść – powiedział Sellin.

Pytany o projekt ustawy o dekoncentracji mediów powiedział: "chodzi o to, żeby naprawić sytuację (...) która nie jest zdrowa", w której monopol ma "kapitał zagraniczny i to w dodatku pochodzący z jednego kraju". "Żaden poważny kraj europejski sobie na to nie pozwolił (...). Można tworzyć pewne wyjątki, jeśli chodzi o sferę medialną - bo to jest sfera delikatna - i myślę, że prędzej czy później trzeba będzie to wyzwanie podjąć" - mówił. "Decyzja polityczna w tej sprawie i to, kiedy ją podejmiemy, to już kwestia mojego środowiska politycznego" - dodał Sellin.

Jarosław Sellin był również pytany o Polskie Nagrania, którą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce odkupić od Warner Music Poland. Przypomniał, że przedsiębiorstwo zostało sprzedane za rządów PO-PSL "za śmieszne pieniądze" i obecna ekipa rządząca chce, by wróciło w polskie ręce.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/IAR/cd

______________________

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 05.06.2018

Godzina emisji: 17:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Historia Polski jest czymś niesłychanie ciekawym, fascynującym"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 13:45
Trwają prace zmierzające do powstania na terenie warszawskiej Cytadeli Muzeum Historii Polski. W audycji Utracone, Odzyskane o roli placówki, jej znaczeniu dla popularyzacji wiedzy o przeszłości kraju, mówił dyrektor MHP, Robert Kostro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe, cenne eksponaty w Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 15:11
Do Muzeum Historii Polski trafiły eksponaty z polskiej Wystawy Światowej w Nowym Jorku (otworzonej w 1939 roku) przekazane przez bratanicę Jerzego Starczewskiego i spadkobierczynię jego zbiorów - Marię Starczewską-Lambasę. Wraz z dr Katarzyną Nowakowską-Sito z Muzeum Historii Polski Starczewska-Lambasa gościła w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński o zakupie kolekcji Czartoryskich: sprawę próbuje się rozgrywać politycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 15:31
Wicepremier Piotr Gliński w ostatnich tygodniach jest atakowany za zakup kolekcji Czartoryskich. Opozycja wskazuje na to, że dzieł sztuki i tak nie dało się wywieźć z Polski, więc transakcja była bezcelowa. Minister kultury odpowiadał na zarzuty w rozmowie z TVP Kultura.
rozwiń zwiń