more_horiz

Krystyna Szumilas o reformie edukacji

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 20:47
- Nie było lepszej reformy niż reforma gimnazjalna. 15 roczników miało szansę na to, aby dostać lepszą i dłuższą o rok edukację - mówiła na antenie posłanka Platformy Obywatelskiej, była minister edukacji w rządzie PO-PSL Krystyna Szumilas, która zapowiadała niedawno złożenie wniosku o odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej. 
Audio
Krystyna Szumilas
Krystyna SzumilasFoto: PAP/Tomasz Gzell

Była minister edukacji negatywnie ocenia przeprowadzoną przez rząd reformę edukacji i zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie minister Anny Zalewskiej. Według zapowiedzi zostanie on poparty przez klub Nowoczesnej. 

Współczuję Annie Zalewskiej, bo ta nie ma współczucia dla polskich dzieci. Realizuje ona swój program bez refleksji. Okazuje się, że dzieci w 6 klasie mają teraz po 10 godzin zajęć dziennie. Według mnie nie było lepszej reformy niż reforma gimnazjalna. Przynajmniej 15 roczników miało szansę na to, aby dostać lepszą i dłuższą o rok edukację, szczególnie jeśli chodzi o tereny wiejskie. - mówiła Krystyna Szumilas. 

Gość Polskiego Radia 24 odniosła się do również do społecznego odbioru przeprowadzanych przez rząd pozostałych reform.  - Nastroje społeczne wcale nie są takie dobre, jak się wydaje. Będą oczywiście tacy, którzy są zadowoleni, ale są też tacy obywatele, którzy protestują. Nie wszyscy z nich są zwolennikami Platformy Obywatelskiej, znam takich, którzy popierali do tej pory Prawo i Sprawiedliwość. Np. benzyna na stacji Orlenu kosztuje dziś 5,20 PLN. Mamy w tej chwili czas prosperity i nie dam sobie wmówić, że wzrost cen wody, gazu, prądu i benzyny to wina samorządu terytorialnego. Zasady ustala państwo. - komentowała była minister edukacji. 

Więcej w całej audycji.

Rozmowę PR24 prowadził Adrian Klarenbach.

PR24

__________________

Data emisji: 07.09.18

Godzina emisji: 17:15

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem