X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kozłowski: nie możemy prowadzić wewnętrznej wojenki na kanwie COP24

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:47
- To fakt, że organizacja takiego wydarzenia pociąga za sobą duże koszty. Jednak jeżeli dobrze wszystko poprowadzimy PR-owo i w jednoznaczny sposób przekażemy nasze argumenty, konferencja może być sukcesem - powiedział w Rozmowie PR24 Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz'15, odnosząc się do szczytu COP24. 
Audio
  • 3.12.18 Jerzy Kozłowski: dobrze, że COP24 odbywa się w Polsce

Konferencja w Katowicach dotyczyć ma przede wszystkim wytycznych związanych z polityką klimatyczną, usankcjonowaniu porozumienia paryskiego. W 2015 roku społeczność międzynarodowa zobowiązała się do podjęcia działań na rzecz zatrzymania globalnego ocieplenia na poziomie 2 stopni Celsjusza - a w razie możliwości - 1,5 stopnia - powyżej średniej temperatur sprzed rewolucji przemysłowej.

- Musimy wspólnie zachować się w taki sposób, bo to jest polityka zagraniczna, a nie wewnętrzna, jakbyśmy byli monolitem. Musimy mówić jednym głosem, a nie prowadzić wewnętrzną wojenkę na kanwie COP24. To nie jest nikomu potrzebne - wskazywał Jerzy Kozłowski. - Pamiętajmy, że organizacja COP24 niesie za sobą duże koszty. Jeżeli nie zamienimy tego wydarzenia na sukces, będzie to nasza porażka - dodawał gość Polskiego Radia 24. 

W ocenie Jerzego Kozłowskiego, w kontekście dbałości o środowisko, konieczne jest szukanie alternatywnych źródeł energii. Jak podkreślił poseł Kukiz'15, nie należy wykluczać energii atomowej. - W Polsce mówimy o tym tak, jak o Yeti. Wszyscy chcieliby w Polsce elektrownię jądrową, ale nikt jej nie widzi. I szybko nie zobaczy. A bez radykalnych działań, w kontekście poszukiwań alternatywnych źródeł energii, znajdziemy się w strasznym położeniu - komentował polityk, zaznaczając przy tym, że konieczne jest korzystanie z jak najnowszych i najbezpieczniejszych technologii. 

Gość PR24 odniósł się również - w kontekście wytwarzania energii - do podwyżek cen. - Podwyżki cen energii są rzekomo narzucone przez złe negocjacje poprzedników. Społeczeństwo rzekomo tego nie odczuje. Skoro podwyżka będzie zrekompensowana, to po co ta podwyżka? Jak to będzie technicznie przeprowadzone? Pamiętajmy, rząd nie ma swoich pieniędzy - mówił Jerzy Kozłowski. - Będą dodatkowe, inne opłaty i podatki. Za to wszystko zapłacą Polacy. To PR-owa polityka, przekonująca, że "rząd coś komuś dał" - pointował poseł. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/IAR/zz

--------------------------------

Data emisji: 3.12.18 

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec pierwszego dnia szczytu klimatycznego. Prezydent: jesteśmy dumni, że możemy dbać o bezpieczeństwo świata

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 11:30
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska jest dumna, iż będąc członkiem ONZ może dbać o bezpieczeństwo świata w wielu aspektach - również w zakresie bezpieczeństwa przyszłości. Prezydent w Katowicach powitał gości koncertu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Andrzej Kassenberg: musimy poradzić sobie z "grzechem ekologicznym"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 15:09
W ocenie dra Andrzeja Kassenberga, eksperta z Instytutu na rzecz Ekorozwoju, długoletnie założenia polskiej polityki energetycznej nie są wystarczające w kontekście dbałości o środowisko. W Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny COP24, którego tematem jest przeciwdziałanie negatywnym zmianom klimatycznym. 
rozwiń zwiń