more_horiz

Jan Dziedziczak: Polexit to kłamstwo z premedytacją

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:50
- Politycy Platformy Obywatelskiej wiedzą, że Polexit jest kłamstwem. Z premedytacją przekazują to hasło ludziom. Jesteśmy rządem zdecydowanie proeuropejskim, który chce współtworzyć UE i brać za nią odpowiedzialność - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Dziedziczak.
Audio
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakFoto: PR24 / AK

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Polska jest krajem, któremu najbliżej dziś do ideałów ojców integracji europejskiej. - Wizji Schumana, Monneta i Adenauera, wspólnoty opartej na wartościach chrześcijańskich. Proponujemy wizję narodów, które budują wspólnotę nie wyrzekając się swojej tożsamości. Mainstream europejski proponuje związek republik europejskich, skrajnie ateistyczną superfederację, wrogą chrześcijaństwu i tak naprawdę mającą problemy z demokracją - powiedział Jan Dziedziczak. 

Poseł PiS tłumaczył, że demokracja polega też na tym, że należy wsłuchiwać się w głos wyborców. - Zdaniem establishmentu europejskiego nie należny zwracać uwagi na ludzi, tylko realizować swoje wizje ideologiczne. Brak kontaktu ze społeczeństwem kończy się tym, że są zamieszki jak w Paryżu, kończy się Brexitem - tłumaczył Dziedziczak, podkreślając jednocześnie, że temat Polexitu nie istnieje.

- Problem polega na tym, że mijają trzy i lata i opozycja nie przedstawiła żadnego programu dla Polski. Jest tylko straszenie z premedytacją Polexitem. Oni wiedzą, że jest to nieprawda - podsumował Jan Dziedziczak.  

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach

Data emisji: 3.12

Godzina emisji: 17.15


Zobacz więcej na temat: Unia Europejska Brexit Polexit

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem