more_horiz

Jan Dziedziczak: Polexit to kłamstwo z premedytacją

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:50
- Politycy Platformy Obywatelskiej wiedzą, że Polexit jest kłamstwem. Z premedytacją przekazują to hasło ludziom. Jesteśmy rządem zdecydowanie proeuropejskim, który chce współtworzyć UE i brać za nią odpowiedzialność - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Dziedziczak.
Audio
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakFoto: PR24 / AK

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Polska jest krajem, któremu najbliżej dziś do ideałów ojców integracji europejskiej. - Wizji Schumana, Monneta i Adenauera, wspólnoty opartej na wartościach chrześcijańskich. Proponujemy wizję narodów, które budują wspólnotę nie wyrzekając się swojej tożsamości. Mainstream europejski proponuje związek republik europejskich, skrajnie ateistyczną superfederację, wrogą chrześcijaństwu i tak naprawdę mającą problemy z demokracją - powiedział Jan Dziedziczak. 

Poseł PiS tłumaczył, że demokracja polega też na tym, że należy wsłuchiwać się w głos wyborców. - Zdaniem establishmentu europejskiego nie należny zwracać uwagi na ludzi, tylko realizować swoje wizje ideologiczne. Brak kontaktu ze społeczeństwem kończy się tym, że są zamieszki jak w Paryżu, kończy się Brexitem - tłumaczył Dziedziczak, podkreślając jednocześnie, że temat Polexitu nie istnieje.

- Problem polega na tym, że mijają trzy i lata i opozycja nie przedstawiła żadnego programu dla Polski. Jest tylko straszenie z premedytacją Polexitem. Oni wiedzą, że jest to nieprawda - podsumował Jan Dziedziczak.  

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach

Data emisji: 3.12

Godzina emisji: 17.15


Zobacz więcej na temat: Unia Europejska Brexit Polexit
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyskusja o umowie ws. Brexitu. Znamy scenariusz w przypadku odrzucenia porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 20:05
Lewicowa opozycja w Wielkiej Brytanii zapowiada głosowanie w sprawie wotum nieufności w przypadku odrzucenia umowy w sprawie Brexitu. W przyszłym tygodniu w parlamencie rozpoczyna się historyczna debata nad porozumieniem wynegocjowanym przez premier Theresę May. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: Polska jest gotowa zwiększyć składkę do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 09:45
– Wyjście Wielkiej Brytanii ma parę bardzo poważnych aspektów dla całej UE, ale również w szczególności dla Polski – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński o Brexicie i zmianach w unijnym budżecie. 
rozwiń zwiń