X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Mróz: przez kilka dekad nasza energetyka będzie oparta o węgiel

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 17:03
- Dziwi mnie nacisk w Unii Europejskiej na odchodzenie od węgla. Mówimy wyraźnie, że dla nas, przez najbliższe kilka dekad, głównym elementem bezpieczeństwa energetycznego będzie węgiel - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS. Krzysztof Mróz odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas szczytu COP24 stwierdził, że "nie ma dzisiaj strategii całkowitej rezygnacji z węgla w Polsce".  
Audio

Prezydent Andrzej Duda mówił, że węgiel jest naszym strategicznym surowcem. - Jak podają eksperci, mamy jeszcze zapasy na 200 lat i trudno, żebyśmy z węgla, dzięki któremu mamy zapewnioną suwerenność energetyczną, całkowicie zrezygnowali. Byłoby to z punktu widzenia polityki, jaką realizuje nasze państwo, dziwne – oświadczył prezydent.  

Gość Polskiego Radia przyznał, że Polska nie ma dzisiaj innych źródeł energii. - Przez najbliższe kilka dekad nasza energetyka będzie oparta o węgiel, bo nie ma alternatywy. Alternatywa jest bardzo droga. Ewentualnie w grę wchodzi uzależnienie się od surowców energetycznych spoza Polski, co jest sprzeczne z bezpieczeństwem energetycznym - tłumaczył Krzysztof Mróz. 

Przypomniał również, że rząd nie wyklucza budowy elektrowni atomowej. - To jest jednak pieśń przyszłości. Przygotowanie i budowa elektrowni atomowej to odległa perspektywa - wyjaśnił senator PiS. 

Krzysztof Mróz zwrócił też uwagę na kwestię elektromobilności. Przypomniał, że jest to jeden z żelaznych postulatów planu premiera Matusza Morawieckiego. Podkreślił, że w perspektywie 10 lat duża część samochodów w Polsce będzie napędzana na prąd.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Adrian Klarenbach. 

------------------------

Data emisji: 4.12

Godzina emisji: 16.15

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kozłowski: nie możemy prowadzić wewnętrznej wojenki na kanwie COP24

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:47
- To fakt, że organizacja takiego wydarzenia pociąga za sobą duże koszty. Jednak jeżeli dobrze wszystko poprowadzimy PR-owo i w jednoznaczny sposób przekażemy nasze argumenty, konferencja może być sukcesem - powiedział w Rozmowie PR24 Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz'15, odnosząc się do szczytu COP24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zbigniew Karaczun: człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatu i ekstrema pogodowe

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 22:01
- Już teraz widać gołym okiem, że zmiany klimatu, katastrofa klimatyczna to nie przyszłość, nie bardzo daleki scenariusz, ale coś, co już dzisiaj nas dotyczy – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Karaczun. Ekspert Koalicji Klimatycznej odniósł się do szczytu COP24 w Katowicach  
rozwiń zwiń