more_horiz

Piotr Misiło: nie tak to sobie wyobrażałem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 18:08
- Parafrazując słynne powiedzenie "chłopaki nie płaczą", wolę patrzeć do przodu. Problemem nie jest Piotr Misiło, Ryszard Petru czy Katarzyna Lubnauer. Problemem jest wspólna lista, która pozwoli zatrzymać PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Misiło. Decyzją zarządu krajowego Nowoczesnej poseł został wykluczony z partii za nielojalność.  
Audio

Misiło uważa, że ponosi konsekwencje wyrażanej przez siebie "konstruktywnej krytyki". - Nie będę ukrywał, że jest to komfortowa sytuacja, wyrzucono współzałożyciela za głośną i konstruktywną krytykę przewodniczącej i zarządu partii - tłumaczył poseł. - Nie tak to sobie wyobrażałem, nie pojmuję jak demokratyczna i liberalna partia mogła tak postąpić. Jeśli jednak chodzi o Nowoczesną, to wiele rzeczy jest trudnych do pojęcia - dodawał

Jego zdaniem nieracjonalne jest to, by partia pozbywała się swojego posła za to, że jest "absolutnie profesjonalny" oraz, że "klarownie przedstawia alternatywne rozwiązania". - To co stało się na Śląsku jest dla mnie nieakceptowalne na żadnym poziomie politycznym. Ręczne sterowanie sekretarza doprowadziło do ponad stu odejść z Podkarpacia, kilkudziesięciu odejść w Zachodniopomorskiem. Niesnaski w województwie lubuskim, łódzkim i kujawsko-porskim sprawiają, że partia jest mało profesjonalna - tłumaczył. 

Podkreślił również, że wspólny klub parlamentarny Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej wzmocni Koalicję Obywatelską. - Mam nadzieję, że taki klub powstanie i będą jego częścią - podsumował.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Data emisji: 4.12

Godzina emisji: 17.15

PR24/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Misiło wyrzucony z Nowoczesnej. Po głosowaniu sms-owym. "Jestem posłem niezrzeszonym"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:46
Zarząd Nowoczesnej wykluczył w piątek posła Piotra Misiłę z partii za "nielojalność i działanie na szkodę Nowoczesnej i Koalicji Obywatelskiej" - poinformował sekretarz Adam Szłapka. Zdaniem Misiły wyrzucono go za konstruktywną krytykę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: zaletą Koalicji Obywatelskiej jest jej różnorodność

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 08:56
– Uważam, że do wybrów do Parlamentu Europejskiego powinna być wspólna lista i powinna być szersza o PSL i SLD. Wtedy ma ona realną szansę wygrać – mówiła na antenie radiowej Trójki Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. 
rozwiń zwiń