X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mieczysław Kasprzak: przyłączając się do Koalicji Europejskiej nie umawialiśmy się na lewicowe odchylenia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 18:30
- To, co stało się w eurowyborach z Koalicją Europejską, troszkę nas zaskoczyło. Podpisując umowę koalicyjną nie umawialiśmy się na lewicowe odchylenia. Dla nas, a byliśmy w tej koalicji najbardziej prawicowi, było to za duży rozrzut - powiedział w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • 14.06.19 Mieczysław Kasprzak o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego
Mieczysław Kasprzak
Mieczysław Kasprzak Foto: PR24/RB

"Ludowcy" w wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartowali pod szyldem Koalicja Europejska, zrzeszającym też takie partie jak PO, SLD, Nowoczesna i Zieloni. Ponieważ część z nich w trakcie kampanii wyborczej przedstawiała lewicowe postulaty, związane m.in. ze środowiskiem LGBT, spora grupa sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego miała za złe wspólny start wyborczy. Z tego względu podczas ostatniego posiedzenia Rada Naczelna PSL ogłosiła zamiar tworzenia na jesienne wybory parlamentarne Koalicji Polskiej jako bloku ugrupowań, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe".

- Do eurowyborów szliśmy w Koalicji Europejskiej w dobrej wierze i ten wariant w pewien sposób się sprawdził. W końcu do Parlamentu Europejskiego wprowadziliśmy trzech posłów, a o mały włos byłoby ich czterech - przekonywał Mieczysław Kasprzak. Dodał jednak, że udział w KE nieco zaszkodził PSL-owi wizerunkowo. - To, co stało się w eurowyborach z Koalicją Europejską, troszkę nas zaskoczyło. Podpisując umowę koalicyjną nie umawialiśmy się na lewicowe odchylenia. Dla nas, a byliśmy w tej koalicji najbardziej prawicowi, był to za duży rozrzut. W związku z tym całe odium lewicowości spadło właśnie na "ludowców" - powiedział parlamentarzysta.

Zaznaczył też, że w wyborach nigdy nie da się do końca przewidzieć, czy obrany pod nie scenariusz okaże się trafny. - Tego się nie da zweryfikować, więc trzeba kierować się rozsądkiem, doświadczeniem. Teraz wymyśliliśmy Koalicję Polską, bo jest duża grupa i wyborców, i posłów, którzy są zainteresowani wartościami chrześcijańsko-narodowymi - podkreślił Mieczysław Kasprzak.

Jak dodał, Koalicja Polska powstaje dla tych, którzy nie podzielają skrajnie lewicowych czy prawicowych poglądów. - Dlatego, że mamy już dość tych podziałów. Na polskiej scenie polityczne nie ma takiej partii, która chciałaby coś radykalnie złego zrobić dla kraju i każda różni się podejściem do rozwiązywania problemów, natomiast uważam, że nie można dzielić Polaków - powiedział poseł PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bb

------------------------------------

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak