X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W.T. Bartoszewski: wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ale innej niż obecnie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 16:52
- Do dziś praktycznie żaden polski rząd w ostatnich 30 latach nie zrobił gruntownej reformy systemu sprawiedliwości i porządki z naruszaniem trójpodziału władzy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Audio
  • 21.08.2019 Władysław Teofil Bartoszewski o sprawie byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

Zapytany o sprawę byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, Bartoszewski zwrócił uwagę, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro posiada zbyt duże uprawnienia. - PSL uważa, że Prokurator Generalny powinien być wybierany w wyborach powszechnych. Prokuratura zawsze była upolityczniona, ale teraz jest jeszcze bardziej. Jeśli minister sprawiedliwości jest jednocześnie prokuratorem i ma wpływ na sędziów, to taki system jest nieakceptowalny i trzeba to zmienić - zaznaczył poseł. 

piebiak pap 1200.jpg
Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

- Wymiar sprawiedliwości należy reformować, ale nie w taki sposób, jak odbywa się to obecnie. Żaden rząd w ostatnich trzydziestu latach nie zrobił takiej gruntownej reformy. W swoim czasie postulowałem taką reformę. Za PRL sędziowie i prokuraturzy byli dyspozycyjni dla władzy, jedynie adwokaci zachowali jeszcze wówczas godność. Z ich grupy należałoby wyłonić nowych prokuratorów i sędziów, ale oczywiście to nie zostało zrobione - dodał gość PR 24.

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach

PR24/pkr

____________________ 

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 16:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak