X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Szewczak: PO zupełnie zarzuciła kwestie społeczno-gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 18:54
- Platforma Obywatelska nie ma pomysłu na pokazanie naszego miejsca w wyścigu gospodarczym oraz metod, jakimi trzeba dochodzić do nowoczesności. Kwestie społeczno-gospodarcze zostały tam zupełnie zarzucone - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak z PiS.
Audio
  • 02.12.2019 Janusz Szewczak: "PO nie ma pomysłu na pokazanie naszego miejsca w wyścigu gospodarczym"

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do propozycji gospodarczych Platformy Obywatelskiej. - Ta partia kreowała się na speców od "zielonej wyspy", a okazało się, że są specami od teoretycznego państwa. Zupełnie zarzucili kwestie społeczno-gospodarcze. Jest to tylko część mowy nienawiści i wspierania kasty sędziowskiej. Nie ma pomysłu na pokazanie naszego miejsca w wyścigu gospodarczym i jaką metodą trzeba dochodzić do nowoczesności. Nie załatwi tego chociażby podwyższenie wieku emerytalnego - uważa polityk. 

"Każdy powinien mieć równe szanse" 

- Pytanie dlaczego nauczyciel czy hydraulik muszą płacić na ZUS, to zastanawiające jest to, dlaczego inni nie muszą go płacić. Logiczne jest to, że skoro dziś ponoszę większy ciężar na rzecz systemu, to powinienem też mieć wysoką emeryturę. Wielu ludzi dzisiaj pracuje na wielu etatach jako wybitni specjaliści i trudno byłoby im powiedzieć, że nie mogą wypracować już większej emerytury. Równe szanse powinien mieć każdy - zwrócił uwagę Janusz Szewczak. 

Antoni Dudek 1200.JPG
Prof. A. Dudek: korzystne jest każde rozwiązanie, które uprości zmagania z ZUS-em

- Takie systemy istnieją, ale ludzie nie wszędzie mają takie same zarobki. Niektórzy są w stanie zgromadzić majątek i ubezpieczyć się prywatnie. U nas jest o to trudniej, bo nasze zarobki są jeszcze nędzne. Państwo ma dziś ograniczone możliwości na wpływanie na wynagrodzenia. W moim przekonaniu zasobność portfela wpływa pozytywnie na gospodarkę. Każdy chciałby lepiej zarabiać, ale Polska nie jest krajem o wysokich dochodach - zauważył.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Jarosław Kaczyński: polityka niskich płac jest przeciwko interesom pracowników

- Z ust Platformy Obywatelskiej słyszałem również, że są partią socjaldemokratyczną i partią "wrażliwą społecznie", a jednocześnie uczestniczą w tęczowych i sędziowskich rozróbach anarchizujących życie publiczne. Niektórzy twierdzą, że nie przechodzi im przez usta tylko słowo prawdy - stwierdził. 

***

Z Januszem Szewczakiem rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pkr

---------------------------------------

Data emisji: 02.12.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: model rozwoju nie może opierać się na niskich płacach Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:24
- Wzrost płacy minimalnej to nie "socjal", tylko zmiana modelu rozwoju gospodarczego - ocenił w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" wicepremier, szef MNiSW Jarosław Gowin. Podkreślił, że pora odejść od systemu opartego na taniej sile roboczej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Skurkiewicz: rząd Mateusza Morawieckiego spełnia wymogi dzisiejszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 11:30
- Nowy rząd jest w znacznej mierze kontynuacją, ale rządem również na nowe wyzwania. Układ, który stworzył premier Mateusz Morawiecki, będzie zgodnie z oczekiwaniami i wymogami dzisiejszych czasów - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz z PiS. Gośćmi audycji byli również Anna Maria Żukowska z SLD, Paweł Kowal z KO, Stanisław Bukowiec z Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Horała: wycofaliśmy się z 30-krotności ZUS, bo nie było porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 08:05
- Projekt ustawy znoszącej limit 30-krotności składki ZUS wzbudził wiele kontrowersji wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Zanosiło się, że nie będzie porozumienia, dlatego wycofaliśmy się z tego pomysłu - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Horała, poseł PiS.
rozwiń zwiń