X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przywróćmy kompromis, niech naród zdecyduje w referendum". Władysław Teofil Bartoszewski o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 18:20
- Żyjemy w jednym państwie, naród jest jeden, należy uspokoić nastroje i dać suwerenowi wypowiedzieć się poprzez referendum - mówił na antenie Polskiego Radiu 24 poseł PSL-Koalicji Polskiej Władysław Teofil Bartoszewski.
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o kompromisie aborcyjnym (Rozmowa PR24)
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 ws. aborcji należy dać się wypowiedzieć narodowi. - Niechęć w tej sprawie polega na tym, że większość ludzi popiera kompromis, który istniał od 1993 roku. Przez lata było też w tej sprawie porozumienie ponad podziałami. Nawet prezydent prof. Lech Kaczyński mówił otwarcie, że kompromis trzeba utrzymać, bo jest on wartościowy. Opozycja wobec referendum polega na tym, że żadne ze skrajnych rozwiązań nie zostanie poparte - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski. 

andrzej duda en 1200.jpg
Prezydent złożył projekt ustawy ws. aborcji

Prezydencka nowela 

Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerwania ciąży z dnia 7 stycznia 1993 roku. Przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki przywracającej możliwość przerwania ciąży jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, gdy badania prenatalne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe lub z wadą prowadzącą bezpośrednio do śmierci.

Zdaniem Władysława Teofila Bartoszewskiego projekt prezydenta Andrzeja Dudy jest nie do poparcia. - Zaostrza rozwiązania, które były kompromisowe. Wróćmy do tamtego kompromisu. Decyzja np. ws. dzieci z zespołem Downa powinna należeć do matki, do rodziców. Nie do sądu. Musimy dać kobietom wybór. Był w tej sprawie kompromis. Niektórzy decydowali się na "tak", inni byli na "nie". Szanuję wszystkie te decyzje. Przeprowadźmy referendum, niech wypowie się suweren. Mam pewność, że wypowie się we właściwy sposób - podkreślił poseł PSL-Koalicji Polskiej.  


Posłuchaj
12:53 PR24_AAC 2020_10_30-17-35-48.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski o kompromisie aborcyjnym (Rozmowa PR24)

 

Inicjatywę prezydenta poparło Porozumienie Jarosława Gowina. Wezwało także wszystkie ugrupowania parlamentarne do zajęcia podobnego stanowiska.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL-Koalicja Polska)

Data emisji: 30.10.2020

Godzina emisji: 17.35

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent o wyroku TK: każde dziecko ma prawo do życia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 07:32
- Wiele razy o tym mówiłem i nigdy tego nie ukrywałem, że aborcja z tzw. względów eugenicznych nie powinna być w Polsce dozwolona. Uważałem i uważam, że każde dziecko ma prawo do życia - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń