more_horiz

Wkrótce 700 zł na dziecko? Paweł Lisiecki: nie zaprzeczam, że program 500+ zostanie zrewaloryzowany

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 17:25
- Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500+ należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. 

Decyzję o organizacji konwencji podjął w ubiegłym tygodniu komitet polityczny PiS. Jak informują źródła Polskiego Radia z centrali partii, wybór padł na 4 czerwca, bo jest to data ważna w najnowszej historii Polski i symboliczna dla środowiska politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że konwencja PiS przedstawi nowe propozycje programowe. - Będą stanowiły podstawę dla naszych działań w parlamencie przed wyborami. Kampania wyborcza tak naprawdę trwa cały czas. To, co robi koalicja i opozycja, jest w dużej mierze nastawione na sukces w kolejnych wyborach. Natomiast przygotowanie tego wszystkiego wymaga czasu i wysiłku, przygotowania. Konwencja w sobotę 4 czerwca będzie miała charakter programowy - powiedział Paweł Lisiecki.

Zobacz także:

Dodał, że konwencja PiS w duże mierze będzie poświęcona gospodarce. - Nie mogę jednak wychodzić przed szereg i zdradzać szczegółów. Na pewno zajmiemy się też problemem inflacji. Chodzi o to, aby ulżyć kredytobiorcom, którzy spłacają wysokie raty kredytów. Nie zaprzeczam, ale też nie potwierdzam, że przedstawimy propozycje ws. waloryzacji 500+. Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500+ należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - podsumował poseł PiS. 

Posłuchaj
12:11 PR24 2022_05_27-16-35-01.mp3 Paweł Lisiecki gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Konwencja ma, według komitetu politycznego PiS, dać partii impuls do dalszego działania oraz zapoczątkować objazd kraju przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 27.05.2022

Godzina emisji: 16.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem