X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Historia Polski jest czymś niesłychanie ciekawym, fascynującym"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 13:45
Trwają prace zmierzające do powstania na terenie warszawskiej Cytadeli Muzeum Historii Polski. W audycji Utracone, Odzyskane o roli placówki, jej znaczeniu dla popularyzacji wiedzy o przeszłości kraju, mówił dyrektor MHP, Robert Kostro.
Audio
  • 28.04.18 Robert Kostro: Muzeum Historii Polski jest potrzebne
Wizualizacja przyszłej siedziby Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej
Wizualizacja przyszłej siedziby Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli WarszawskiejFoto: fb.com/pg/MuzeumHistoriiPolski

Jak wskazywał w Polskim Radiu 24 Robert Kostro, idea powstania Muzeum Historii Polski zrodziła się kilka lat przed jego powołaniem w 2006 roku. – W Warszawie nie było miejsca, w którym w szerszym wymiarze można byłoby opowiedzieć o historii Polski. Wtedy nie było jeszcze Muzeum Powstania Warszawskiego, poza Zamkiem Królewskim i Muzeum Narodowego nie było „silnych” muzeów – mówił dyrektor MHP. – Teraz pejzaż muzealny stolicy jest szerszy, ale nadal muzeum jest potrzebne. Wiele tematów pozostaje nieopowiedzianych – dodawał.

Zdaniem Roberta Kostro, placówka pokazująca ponad tysiącletnią historią Polski jest potrzebna przede wszystkim w dwóch wymiarach. – Warto do takiego muzeum zaprosić młodzież, nie zawsze bowiem wiedza szkolna jest wystarczająca. Dodatkowo, do Polski przyjeżdża też coraz więcej osób z zagranicy. A historia Polski jest czymś niesłychanie ciekawym, fascynującym – mówił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Magdalena Ogórek.

Polskie Radio 24/zz

Utracone, Odzyskane w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 28.04.18

Godzina emisji: 13.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Paderewski" w Muzeum Narodowym. Opowieść o niezwykłym człowieku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 15:13
Obrazy, rysunki, zdjęcia i inne zabytki przekazane w darze przez Ignacego Jana Paderewskiego dla Muzeum Narodowego w Warszawie, ukazują niezwykłe zaangażowanie muzyka i męża stanu w propagowanie sprawy niepodległości Polski na całym świecie i późniejszą jego karierę polityczną - m.in. piastowanie funkcji premiera rządu odrodzonej Rzeczypospolitej. O wystawie "Paderewski" mówiła w audycji Utracone Odzyskane jej kuratorka dr Magdalena Pinker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zwyczajny faszyzm” – kulisy niemieckiej okupacji podczas II w. ś.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 14:31
Monografia dra Macieja Mitery „Zwyczajny faszyzm” zawiera opis ustroju Generalnego Gubernatorstwa oraz prawnego charakteru tego podmiotu. Ideologiczną podstawę do stosowania odpowiednich rozwiązań prawnych stanowiły: segregacja rasowa, antysemityzm oraz imperializm. O swojej książce  „Zwyczajny faszyzm. Położenie prawne obywateli polskich w Generalnym Gubernatorstwie 1939-1945” sędzia Maciej Mitera mówił Magdalenie Ogórek w audycji "Utracone, Odzyskane".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szklane negatywy" – digitalizacja unikatowej kolekcji w gdańskim muzeum

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 13:48
Muzeum Narodowe w Gdańsku przeprowadziło digitalizację 700 szklanych negatywów, wykonanych przed II wojną światową. Stanowią one część unikatowej kolekcji, dokumentującej m.in. dawne zbiory gdańskiego Muzeum Miejskiego. O projekcie mówiła w audycji Utracone, Odzyskane autorka Projektu Magdalena Podgórzak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do dziś polskie dziedzictwo na wschodzie Europy jest rozkradane i niszczone"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 14:11
W wyniku II wojny światowej znajdujące się w Polsce dzieła sztuki znalazły się nie tylko na zachodzie, ale również na wschodzie Europy. W audycji Utracone, Odzyskane Joanna Aleksandra Biniszewska z Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kuklówce Radziejowickiej mówiła o rodzimych zbiorach, które pozostały na dawnych ziemiach Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolekcji Czartoryskich nie da się z niczym porównać"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 13:01
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński broni zakupu przez Skarb Państwa kolekcji Czartoryskich w 2016 roku. Zdaniem wicepremiera rząd nabywając kolekcję zabezpieczył interes państwa, a zakupu chciał też dokonać poprzedni rząd. O kolekcji Czartoryskich mówił w audycji Utracone, Odzyskane członek zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich Maciej Radziwiłł.
rozwiń zwiń