more_horiz

"Rządy Pieniądza". Wzrosło bezrobocie. Czy jest powód do niepokoju?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:15
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 byli: Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich, Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge oraz ekonomista Marek Zuber.
Audio
  • Główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów komentowali w audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24: Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich, Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge oraz ekonomista Marek Zuber. (Anna Grabowska/Cz.1)
  • Główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów komentowali w audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24: Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich, Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge oraz ekonomista Marek Zuber. (Anna Grabowska/Cz.2)
Nieznaczny wzrost bezrobocia w styczniu tego roku, wywołany został przez czynniki sezonowe - ocenia większość ekspertów gospodarczych.
Nieznaczny wzrost bezrobocia w styczniu tego roku, wywołany został przez czynniki sezonowe - ocenia większość ekspertów gospodarczych.Foto: Pixabay

Komentowano m.in. ostatnie dane dotyczące bezrobocia w Polsce w styczniu tego roku, które - według danych resortu rodziny i polityki społecznej - wyniosło 6,2 proc., co oznacza wzrost o 0,4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Jak ocenił Łukasz Kozłowski - w styczniu bezrobocie przeważnie rośnie na co mają wpływ czynniki sezonowe. Jest to jednak - podkreślił - najwyższy wzrost styczniowego bezrobocia od dwóch lat. Jego zdaniem okresy kiedy bezrobocie dynamicznie spadało mamy już za sobą.

Według Kazimierza Krupy - nie ma niczego niepokojącego w styczniowym wzroście bezrobocia i jest to zbyt krótki czas na miarodajną ocenę.

Zdaniem eksperta nakłada się na to jeszcze zwolnienie tempa napływu Ukraińców do Polski, a także fakt, że jesteśmy już po szczycie koniunktury gospodarczej w Polsce.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za 10 lat co piąty mieszkaniec Polski będzie miał powyżej 65 lat. Demograficzna rewolucja za progiem

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 19:30
Polskie społeczeństwo się starzeje. Z badań statystycznych wynika, że już za niecałe 20 lat co czwarty Polak będzie mieć powyżej 65 lat. Przed rządem i samorządami stoją ogromne wyzwania demograficzne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski rynek pracy "wysycha". Jak temu zaradzić?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 19:13
Luka na polskim rynku pracy do 2025 roku sięgnie 1,5 mln osób, wynika z opublikowanego dziś raportu PwC. Czy sami będziemy w stanie ją wypełnić? Większość ekspertów rynku pracy uważa, że nie obejdzie się bez ściągnięcia do pracy w Polsce obcokrajowców oraz aktywizacji osób, które nie pracują, choć mogłyby.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wprowadzić na rynek pracy długotrwale bezrobotnych?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 15:53
Ponad 176 tysięcy bezrobotnych skorzystało w ubiegłym roku z różnych form aktywizacji - wynika z informacji resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie lekko w górę. Spadnie, kiedy ruszą prace sezonowe

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 07:33
Jak wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6,2 procent i była o 0,4 punktu wyższa niż w grudniu.
rozwiń zwiń