X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza": eksperci o przekopie Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 11:18
Komisja Europejska bada sprawę przekopu Mierzei Wiślanej. Według nieoficjalnych informacji KE zapelowała do polskich władz, żeby nie podejmować żadnych prac nad przekopem do czasu wydania opinii na temat tej inwestycji. Problemem mogą być kwestie ekologiczne, bo Mierzeja to obszar objęty ochroną z programu Natura 2000. O znaczeniu i sensie przekopu rozmawiali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
  • Rządy Pieniądza 4.03.2019, cz. 2 (Polskie Radio 24)
  • Rządy Pieniądza 4.03.2019, cz. 1 (Polskie Radio 24)
Trwają prace przy przekopie Mierzei Wiślanej
Trwają prace przy przekopie Mierzei Wiślanej Foto: PAP/Marcin Gadomski

Roman Przasnyski z Gerda Broker mówił, że przy przekopie Mierzei Wiślanej względy ekonomiczne nie odgrywają głównej roli. Jak dodał, jest to "otwarcie okna na wschód", ale okna dość wąskiego, które znacząco nie wpłynie na rynek morskiego transportu towarów.

Adam Ruciński z firmy doradczej BTFG powiedział, że inwestycja ma plusy i minusy. Zaznaczył, że z punktu widzenia geopolityki ma ona sens, bo nie wiadomo, jak będzie w przyszłości z tranzytem naszych statków przez Cieśninę Piławską.

Tomasz Kaczor z Instytutu Prevision przyznał, że nie jest przekonany, czy przekop przyniesie korzyści ekonomiczne. Dodał, że inwestycja raczej się "nie zwróci", ale nie oznacza to, że inne korzyści nie przeważą.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Zobacz więcej na temat: Mierzeja Wiślana
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bez rozstrzygnięć na linii Komisja Europejska - Polska ws. przekopu Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 18:45
Bez rozstrzygnięć w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej w rozmowach na linii Polska – Komisja Europejska. Spotkanie ekspertów z obu stron w Brukseli nie przyniosło konkretnych ustaleń i rozwiązań. 
rozwiń zwiń