X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza": eksperci o niskim bezrobociu

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:19
Stopa bezrobocia na koniec lutego wyniosła 6,1 procent, w stosunku do stycznia ubyło ok. 5 tysięcy bezrobotnych. Od 1991 roku ten wskaźnik na koniec lutego nie był tak niski - podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Czemu to zawdzięczamy i jakie są ogólne tendencje w tej kwestii? O tym dyskutowali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
  • Rządy Pieniądza 11.03.2019, cz. 2 (Polskie Radio 24)
  • Rządy Pieniądza 11.03.2019, cz. 1 (Polskie Radio 24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Adam Ruciński z firmy doradczej BTFG mówił, że na niskie bezrobocie na początku roku wpływa wiele czynników - w tym także lepsza pogoda, postęp technologiczny i utrzymująca się niezła koniunktura w gospodarce. - Te wszystkie elementy składają się na bardzo niskie bezrobocie - dodał.

Dr Przemysław Kwiecień z XTrade Brokers mówił, że tak niskie bezrobocie to duże osiągnięcie Polski i mało krajów UE może się poszczycić takim wynikiem. Jego zdaniem możemy natomiast popracować nad stopniem aktywności zawodowej społeczeństwa, który na przykład w Szwajcarii wynosi aż 80 procent. - Wtedy moglibyśmy powiedzieć, że nasza gospodarka 'działa na wszystkich cylindrach' - zaznaczył.

Roman Przasnyski z Gerda Broker zwrócił uwagę, że nie wszyscy zarejestrowani bezrobotni rzeczywiście chcą pracować. Pytany o lutowe wyniki powiedział, że wpisują się one w generalną tendencję spadającego bezrobocia.

- Wiadomo, że na przełomie roku, sezonowo, ono zazwyczaj trochę wzrasta, ale lutowe dane potwierdzają, że pozytywna tendencja została jednak zachowana - podkreślił.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Zobacz więcej na temat: bezrobocie gus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak