X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". W Polsce narasta presja płacowa

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 10:03
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 byli: Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Monika Kurtek z Banku Pocztowego oraz ekonomista Marek Zuber. Debatę prowadziła Anna Grabowska.
Audio
  • W audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24: Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Monika Kurtek z Banku Pocztowego oraz ekonomista Marek Zuber - komentowali najważniejsze wydarzenia gospodarcze. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • W audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24: Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Monika Kurtek z Banku Pocztowego oraz ekonomista Marek Zuber - komentowali najważniejsze wydarzenia gospodarcze. (Cz.2/Anna Grabowska)
Najczęściej na czarno zatrudniają cudzoziemców w Polsce niewielkie firmy budowlane.
Najczęściej na czarno zatrudniają cudzoziemców w Polsce niewielkie firmy budowlane.Foto: Pixabay

Dyskutowano m.in. na temat wydatków budżetowych związanych z żądaniami wielu grup zawodowych, w tym osób zatrudnionych w sferze budżetowej, oraz zapowiedzi zwiększenia przez rząd wydatków socjalnych.

Elżbieta Mączyńska zauważyła, że kumulują się następstwa 30 letnich zaniedbań w polityce społecznej, a informacja o bardzo dobrych wynikach gospodarki "pobudziła różne grupy do żądań".

Według Moniki Kurtek - jeżeli np. pracownicy sfery budżetowej słyszą, że lekarzom czy pielęgniarkom udało się wywalczyć podwyżki, dochodzą do wniosku, że im się też więcej należy i mamy efekt "kuli śnieżnej".

Marek Zuber skomentował, że zgadza się z częścią postulatów płacowych, natomiast, w jego opinii, zabrakło przewidywania tego - co może się wydarzyć, jeżeli społeczeństwo "żyje w atmosferze sukcesu a nie wszystkim grupom można zapewnić wzrost wynagrodzeń.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nierówności płacowe w Polsce: aplikacja policzy różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 13:00
Kobiety w Polsce zarabiają od 6 do 20 proc. mniej od mężczyzn, choć dane te różnią się w zależności od tego, jak nierówności płacowe są liczone i co jest brane pod uwagę. Teraz każda firma może sama sprawdzić, czy występuje u niej problem i na jaką skalę.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

To był przełomowy rok na polskim rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 10:30
Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, spadek bezrobocia, wyższa płaca minimalna oraz zmiany w programie "500 plus" - takie m.in. zmiany zaszły w 2017 roku w obszarze rynku pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płace ponownie w górę. Co o tym sądzą eksperci?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 10:24
GUS poinformował, że średnie wynagrodzenie w czerwcu wyniosło 4848 złotych i 16 groszy brutto, co oznacza wzrost o 7,5 procent rok do roku. O pozytywnych informacjach z rynku pracy dyskutowali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawcy na łowach, czyli czym przyciągnąć pracowników

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 11:01
Firmy walczą o zatrzymanie pracowników. Jak wynika z badania Hays Poland ponad połowa polskich firm deklaruje, że brakuje jej talentów poszukiwanych na rynku pracy. Najpotrzebniejsi - tak jak w zeszłym roku są specjaliści IT, sprzedawcy i menedżerowie. 
rozwiń zwiń