X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Jak aktywizować osoby trwale bezrobotne, czyli kto nie szuka pracy?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 10:33
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 byli: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Monika Kurtek z Banku Pocztowego oraz Przemysław Kwiecień z XTB. Rozmawiano m.in. o ostatnich danych GUS pokazujących, że w marcu bezrobocie w Polsce spadło do poziomu 5,9 proc.
Audio
  • Główne wydarzenia dotyczące gospodarki komentowali w Polskim Radiu 24 w audycji "Rządy Pieniądza" - Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Monika Kurtek z Banku Pocztowego oraz Przemysław Kwiecień z XTB. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • Główne wydarzenia dotyczące gospodarki - komentowali w Polskim Radiu 24 w audycji "Rządy Pieniądza" - Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Monika Kurtek z Banku Pocztowego oraz Przemysław Kwiecień z XTB. (Cz.2/Anna Grabowska)
Najczęściej na czarno zatrudniają cudzoziemców w Polsce niewielkie firmy budowlane.
Najczęściej na czarno zatrudniają cudzoziemców w Polsce niewielkie firmy budowlane.Foto: Pixabay

Zdaniem Agnieszki Durlik - osoby pracujące w służbach zatrudnienia powinny "wyjść do ludzi" i zacząć rozmawiać z pracodawcami "jakie kompetencje są potrzebne" na rynku pracy.

Według ekspertki - prostymi zabiegami trudno będzie aktywizować te osoby, które pozostają trwale bezrobotne.

W opinii Moniki Kurtek - dotychczasowe środki np. w postaci szkoleń, niekoniecznie zadziałają jeśli chodzi o dalsze zmniejszenie bezrobocia. Jak zauważyła, bezrobocie w Polsce jest bardzo bliskie tzw. poziomu naturalnego a część bezrobotnych, "co by się nie robiło" - zauważyła - pozostanie bezrobotnymi bowiem ludzie ci wcale nie szukają pracy. Do tego lukę na rynku pracy w Polsce wypełniają cudzoziemcy, zwłaszcza Ukraińcy.

Według Przemysława Kwietnia - Polska, jeśli chodzi o pracowników z zagranicy powinna prowadzić nabór selektywny a nie szeroko otwierać rynek pracy dla obcokrajowców.

- Jeśli mamy problem natury strukturalnej (na rynku pracy - red.) to nie rozwiążemy go działaniami doraźnymi - ocenił ekspert.

Dodał, że najlepszą formą promocji pracy są "niskie podatki od pracy".

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rządy Pieniądza". Wzrosło bezrobocie. Czy jest powód do niepokoju?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:15
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 byli: Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich, Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge oraz ekonomista Marek Zuber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spada bezrobocie w Unii Europejskiej. Polska w czołówce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:35
Kolejny spadek bezrobocia w Unii Europejskiej i strefie euro, Polska w czołówce. Unijny urząd statystyczny Eurostat opublikował dane ze stycznia z których wynika, że stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 7,8 procent, a w całej Wspólnocie 6,6 procent. Polska z bezrobociem na poziomie 3,7 procent jest na piątym miejscu - informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie w strefie euro wyższe niż w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 12:20
Stopa bezrobocia w strefie euro w II 2019, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,8 proc., wobec 7,8 proc. w poprzednim miesiącu - poinformował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczba bezrobotnych spadła poniżej 1 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 08:50
Bezrobocie w marcu spadło do 5,9 procent wobec 6,1 procent w lutym - poinformował resort pracy. Spadek nastąpił we wszystkich województwach.
rozwiń zwiń