X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Eksperci: ważna jest precyzyjna pomoc firmom dziś, ale trzeba już pracować nad wieloletnim planem wychodzenia z kryzysu po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 11:00
Niezbędny jest plan obostrzeń w gospodarce, ale też odmrażania jej i wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i to w perspektywie kilkuletniej. Wypracowanie go razem z przedstawicielami pracodawców i pracowników to bez wątpienia najlepsza droga – mówili goście "Rządów Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej oraz dr Marek Rozkrut z firmy doradczej EY. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Gorodenkoff

- Zapewnienie odpowiedniego reżimu sanitarnego ograniczające ryzyko zakażeń teraz i w przyszłości jest bardzo potrzebne, ale także wspieranie przedsiębiorstw przez rząd. Wiele firm już wprowadziło warunki sanitarne, które pozwoliło im prowadzić działalność w miarę bezpieczny sposób – mówił dr Rozkrut.

Marek Rozkrut zaznaczył, że teraz pomoc dla firm od rządu nie może być już tak duża i powszechna jak na wiosnę. Jako konieczną do przygotowania uznał też Tarczę Prawną, która jest już zapowiedziana przez resort rozwoju, pracy i technologii.

Plan naprawczy musi być zakceptowany 

- Teraz bardzo ważne jest, aby rozwiązania wypracowane były w formie dialogu. Trzeba patrzeć bardziej perspektywicznie, nie tylko na miesiąc do przodu. Wirus zostanie z nami jeszcze długo. Musimy być przygotowani na nową rzeczywistość. Klasyfikując pomoc rządową według klasyfikacji PKD trzeba pamiętać o podmiotach współpracujących. Trzeba je więc zidentyfikować, gdy jakaś branża objęta pomocą jest zamknięta. Z drugiej strony nie możemy też pozwolić sobie na wspieranie wszystkich firm, bo to prowadzi do utrzymywania przy życiu tych przedsiębiorstw, które i tak po okresie epidemii zbankrutują – stwierdził dr Rozkrut.

Firmy wiedzą, jak się dostosować

Zdaniem Agnieszki Durlik jeśli to sami przedsiębiorcy przygotują zasady sanitarne, którymi mają się kierować, to będzie to najlepsze rozwiązanie, bo wówczas będą się z nimi identyfikowali, nie uznają ich za narzucone i łatwiej wdrożą je w życie. Dotyczy to też samego planu odmrażania gospodarki i wychodzenia z kryzysu.

- Liniowy układ na zasadzie, co odmrażamy na poziomie zakażeń, jest bardzo potrzebny, ponieważ przedsiębiorcy muszą starać się planować swoje działania, zatrudnianie pracowników. Aby wnioskowali o pomoc tylko wtedy, gdy faktycznie jest potrzebna, a nie dlatego, że można – podkreślała Agnieszka Durlik.

Jak mówiła "te branże, które bezpośrednio obsługują klienta, starają się dostosować do wymogów, żeby ich klienci czuli się bezpiecznie, gdy działalność jest prowadzona, jak np., gabinety kosmetyczne, fryzjerzy".

Za szczególnie istotną uznała potrzebę dotarcia z informacją, z wymogami sanitarnymi do mniejszych ośrodków, małych firm, w których poziom bezpieczeństwa sanitarnego jest jednak mniejszy. Zaznaczyła, że trzeba je też finansowo w tym zakresie wesprzeć.

 

Audycję prowadziła Anna Grabowska, zapraszamy do jej wysłuchania.


Posłuchaj
23:26 Agnieszka Durlik i Marek Rozkrut gośćmi "Rządów Pieniądza" (Anna Grabowska PR24) Agnieszka Durlik i Marek Rozkrut gośćmi "Rządów Pieniądza" (Anna Grabowska PR24)

 

PR24/Anna Grabowska/ SW 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia wpływa na nasze zwyczaje. Sytuację ekonomiczną oceniamy pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:23
Pandemia w większym stopniu niż na sytuację ekonomiczną wpłynęła na zwyczaje Polaków. 80 proc. respondentów rzadziej uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych - wynika z badania Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca zdalna: czy pracodawca powinien zwracać za kawę i zużycie sprzętu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 14:28
Gdy pandemia uderza w świat, a dziesiątki milionów pracowników barykaduje się w domu, aby pracować, pojawia się pytanie: kto płaci za kawę, zużycie sprzętu i papier toaletowy? Według Holendrów odpowiedź brzmi: szefowie. A jak dużo? Średnio około dwóch euro na dzień roboczy - pisze dziennik "El Pais".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy najnowsze dane GUS o zarobkach i bezrobociu we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 10:56
Zatrudnienie we wrześniu spadło o -1,2 proc. licząc rok do roku, choć wzrosło, gdy je porównamy do sierpnia, kiedy wynosiło -1,5 proc. licząc rok do roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS podał dane o zarobkach i zatrudnieniu w październiku

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 10:30
Według danych GUS w październiku wzrosło wynagrodzenie liczone rok do roku, a spadło zatrudnienie, choć mniej niż we wrześniu i spodziewali się tego analitycy rynku (rdr). 
rozwiń zwiń