X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ludobójstwo Ormian. „Izrael dość wybiórczo podchodzi do kwestii praw człowieka”

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 18:30
„Izrael jako jeden z kilku państw na świecie, wciąż nie uznał ludobójstwa Ormian. Prawda historyczna, pamięć o pierwszym ludobójstwie XX wieku, które pośrednio doprowadziło do Shoah jest mniej ważne od strategicznych interesów z Turcją. Twarda polityka” – napisał na Twitterze działacz społeczny, prezes Instytutu Pracy i Edukacji Petros Tovmasyan. Do sporu na linii Polska-Izrael odniósł się w Polskim Radiu 24. Gościem PR24 był również publicysta Bronisław Wildstein, członek nowopowołanego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem.
Audio
  • 02.01.18 Petros Tovmasyan o sporze Polska-Izrael.
  • 02.01.18 Bronisław Wildstein o sporze Polska-Izrael
Ormiańscy uchodźcy w 1915 roku
Ormiańscy uchodźcy w 1915 rokuFoto: wikipedia.org/public domain

Jak podkreślił Petros Tovmasyan, „Izrael często dość wybiórczo podchodzi do kwestii praw człowieka”. - Mówiąc o Polsce Izrael mówi językiem praw człowieka, natomiast w przypadku ludobójstwa Ormian, nie ma o czymś takim mowy – zauważył.

- Turcja, która popełniła ludobójstwo na Ormianach, stworzyła ustawę, w ramach której karze karnie każdą osobę, która wspomniałaby w artykule, książce czy jakiejkolwiek innej publikacji o ludobójstwie Ormian. Ani Amerykanom, ani Izraelowi taka ustawa nie przeszkadza. Turcja nie ma z tego powodu żadnych problemów – mówił.

Dodał, że jest to działanie „nieco prowokacyjne”. - Znamy tę ustawę. Absurdalne jest to, że mówienie o karaniu za „polskie obozy” jest odbierane jako negowanie Holokaustu – oznajmił.

Konflikt dyplomatyczny Izrael - Polska - czytaj więcej

Bronisław Wildstein odniósł się z kolei do nowo powołanego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem, na czele którego stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. - Musimy tłumaczyć swoje racje, po to, by się porozumieć ze stroną izraelską i przezwyciężyć ten niepotrzebny konflikt – wyjaśnił.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 1.02.18

Godzina emisji: 18:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bundestag uznał rzeź Ormian za ludobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 18:33
Niemiecki Bundestag określił w uchwale rzeź Ormian przez Turków w czasie I wojny światowej mianem „ludobójstwa”. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Adam Balcer z WiseEuropa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołyń i rzeź Ormian – wspólne doświadczenia polsko-ormiańskie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 07:00
W latach 1915-1917 w Imperium Osmańskim, w wyniku ludobójstwa, popełnionego na ludności ormiańskiej, zginęło około 1,5 mln osób. O analogiach tej zbrodni oraz rzezi wołyńskiej mówili w audycji Nos Kleopatry prof. Andrzej Zięba (historyk, Uniwersytet Jagielloński) i Jan Abgarowicz (szef Stowarzyszenia Ormian i muzealnik).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Odpuściliśmy pewną część historii”

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 08:17
 - To, co dziś obserwujemy - dyskusje i obwinianie nas, że jesteśmy współodpowiedzialni za Holokaust - świadczy o tym, że odpuściliśmy pewną część historii, nie zaopiekowaliśmy się nią, nie zdokumentowaliśmy, nie nagłośniliśmy na potrzeby wewnętrznej dyskusji, a co dopiero mówić o zewnętrznej narracji – mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski – reżyser, pomysłodawca i twórca Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór na linii Izrael - Polska. „Żydzi się nigdy nie zgodzą na ustawienie Polaków w roli takich samych ofiar”

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 12:19
- Sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne” jest skandaliczne, ale nie pada w tej ustawie, która jest bardzo ogólna. Gdy pisze się nieprecyzyjne prawo, to trzeba spodziewać się, że mogą być protesty. Mnie nie przekonują zapewnienia rządu, że badania naukowe nie będą ścigane. Może nikt nie będzie ścigał teraz za badania nad Jedwabnem, ale za 10 lat może się zmienić ta optyka – mówiła w Polskim Radiu 24 Eliza Olczyk z „Wprost”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spó izraelsko - polski. „Nie bagatelizujmy reakcji Stanów Zjednoczonych”

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 18:00
Departament Stanu USA włączył się w spór i poprosił Polskę, by jeszcze raz przeanalizowała nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reakcję Stanów Zjednoczonych komentowali w Debacie Dnia Radosław Gruca (Fakt) i Karol Gac (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń