X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Macierewicz: jeżeli w Polsce nie powstaną amerykańskie bazy, będzie to duże zaskoczenie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 13:48
– Na pewno nie jest to sygnał mający raz na zawsze pogrzebać inicjatywę – mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. Były minister obrony narodowej odniósł się na naszej antenie do słów Kay Bailey Hutchison. Ambasador Stanów Zjednoczonych przy NATO powiedziała, że Waszyngton nie ma w planach utworzenia stałych baz wojskowych w Polsce i nie rozważa takiego działania.
Audio
  • 7.06.18 Antoni Macierewicz: jeżeli w Polsce nie powstaną amerykańskie bazy, będzie to duże zaskoczenie

Z ujawnionych w ostatnich tygodniach przez media informacji wynika, że kiedy szefem MON był Antoni Macierewicz, resort miał zaproponować Amerykanom utworzenie stałych baz w Polsce. O ich utworzenie zabiegał też obecny prezydent Andrzej Duda. Obecnie, w ramach postanowień szczytów NATO oraz dwustronnych umów, w Polsce stacjonują amerykańskie oddziały, ale na zasadzie rotacyjnej.

Zdaniem Antoniego Macierewicza, słowa amerykańskiej ambasador przy NATO o tym, że nie ma decyzji władz USA o powstaniu stałych baz nad Wisłą, nie wykluczają tego, że w przyszłości Waszyngton nie zdecyduje się na zlokalizowanie swoich sił w Polsce.

– Na pewno nie jest to sygnał mający raz na zawsze pogrzebać inicjatywę – podkreślał w Polskim Radiu 24 był szef MON. – Teraz trzeba bardzo dobrze przeanalizować, co takiego się stało, czy nie ma jakichś kwestii związanych z naszym stanowiskiem, które należałoby raz jeszcze rozpatrzyć – mówił gość PR24, zaznaczając przy tym, że ewentualna lokalizacja amerykańskich baz w Polsce miałaby znaczenie "strategiczne, nie doraźne".

– Jeżeli amerykańskie bazy nie powstaną w Polsce, będzie to duże zaskoczenie. Relacje, jakie mieliśmy w ciągu ostatniego pół roku, wskazywały na to, że rozmowy, które zaczęły być przygotowywane w maju 2017 roku, są kontynuowane z dobrym efektem – wskazywał Antoni Macierewicz, mówiąc również o powodach, które mogły wpłynąć na zmianę amerykańskiego stanowiska. – Mniej więcej tydzień temu rozpoczęły się dyskusje sprowokowane przez "Politico" i środowisko liberalne, które się skupia wokół tego portalu. To mogło sprawić, że osiągniecia w rozmowach zostały zastopowane – komentował były minister obrony narodowej.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/IAR/zz

--------------------------

Data emisji: 7.06.18

Godzina emisji: 11.42

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oficjalne powitanie amerykańskich żołnierzy w Żaganiu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 11:08
- Witaliśmy już w czwartek amerykańskich żołnierzy. To przywitanie było związane z ceremonią, na której odegrany został najpierw hymn amerykański, a później hymn polski. Usłyszeć to było czymś wspaniały – tak swoje wrażenia z powitania amerykańskich żołnierzy opisywał w audycji Cafe Armia Daniel Marchewka, burmistrz Żagania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„7 tysięcy żołnierzy amerykańskich w Polsce to nie jest obecność symboliczna”

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 14:10
- Dzieje się historia, na którą ciężko jako Polacy i jako rząd pracowaliśmy. Efekty daleko przekraczają to, co planowaliśmy uzyskać jeszcze 2-3 lata temu - tak na temat przyjazdu amerykańskich żołnierzy do Polski mówił w audycji Café Armia Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia. „Zakup systemu Patriot to jest moment przełomowy”

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 18:00
Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę amerykańskich zestawów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot dla Polski. Będą one podstawą programu obrony powietrznej średniego zasięgu „Wisła”. O umowie na dostawę rakiet Patriot mówili w audycji Debata Dnia Michał Szułdrzyński (zastępca red. nacz. „Rzeczpospolitej”) i Witold Gadowski („Sieci”).
rozwiń zwiń