X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Jerzy Targalski o relacjach UE-Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 10:31
- W Polsce powinna się rozpocząć poważna debata polityczna, ponieważ mamy do czynienia z końcem obozu euroatlantyckiego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Audio
Dr Jerzy Targalski
Dr Jerzy Targalski Foto: PR24

Dr Jerzy Targalski odniósł się do niedawnych wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Niemiec, Heiko Massa. - Doszło do zerwania między Niemcami a Stanami Zjednoczonymi. Niemcy dążą do utworzenia Unii Europejskiej jako własnego państwa federalnego. Jeżeli szef niemieckiej dyplomacji Heiko Mass stwierdza, że należy dążyć do unii obronnej i bezpieczeństwa w Europie i zapowiada zbrojenia w Niemczech, to znaczy że Niemcy będą dążyły do powołania armii europejskiej, czyli staną w opozycji do NATO i USA. Heiko Mass zapowiedział większe nakłady na zbrojenia nie dlatego, że żąda tego Trump, tylko dlatego, że Unia powinna mieć własna obronę, zadbać o bezpieczeństwo, a to właśnie oznacza zerwanie ze Stanami Zjednoczonymi. Co więcej, zapowiedział, że Niemcy będą równoważyły wpływy Stanów Zjednoczonych i zajmowały teren z którego się wycofają, a to wszystko w kontekście dotyczącym Iranu. Zaproponował także powołanie odrębnego systemu finansowego, który pozwoli na nieskrępowany handel z Iranem - podkreślał gość Polskiego Radia 24.

Dr Targalski komentował także sprawę budowy rurociągu Nord Stream 2. - Ten projekt będzie kontynuowany, to jest absolutnie jasne, żadne straszaki amerykańskie tutaj nie pomogą. To nie jest kwestia gospodarki, to jest sprawa ściśle polityczna, sojuszu politycznego Niemiec i Rosji, zrastania się tych dwóch organizmów gospodarczych - podsumował.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 28.08.2018

Godzina emisji: 07:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Targalski: Spotkanie Putin-Trump pokazało kto jest politykiem, a kto amatorem

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 08:31
Pierwsze spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem miało miejsce w Helsinkach. Wystąpienie prezydenta USA po szczycie wywołało wiele kontrowersji. Podczas konferencji prasowej powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad. W Polskim Radiu 24 komentarz Jerzego Targalskiego, politologa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Targalski: aktywność Nigela Farage’a sprzyja amerykańskiej obecności w Europie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 08:09
- Nigel Farage wracając do polityki zaangażuje się w plan USA. Amerykanie nie mogą sobie pozwolić na to, by stracić wpływy w Europie – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń