X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Małgorzata Bonikowska: Trójmorze ma wyrównać dysproporcje w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 16:53
W poniedziałek w Rumunii rozpoczął się dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza, w którym uczestniczy prezydent Andrzej Duda. Spotkanie ma rozszerzyć współpracę 12 krajów UE w ramach tego projektu. Tę kwestię komentowała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Audio
Małgorzata Bonikowska
Małgorzata Bonikowska Foto: PR24/MS

Prezydent Andrzej Duda przybył do Bukaresztu. W stolicy Rumunii rozpoczął się szczyt Inicjatywy Trójmorza. W jej skład wchodzi 12 krajów Unii Europejskiej, leżących w obszarze Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego. Szczyt w Bukareszcie ma rozszerzyć biznesowy i gospodarczy charakter współpracy w ramach struktury zapoczątkowanej trzy lata temu przez prezydentów Polski i Chorwacji.

Wieczorem, po powrocie ze szczytu Trójmorza Andrzej Duda uda się w podróż do Waszyngtonu, gdzie spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. We wtorek, w drugim dniu szczytu w Bukareszcie, Polskę będzie reprezentował premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie Forum Biznesowego Trójmorza podpisane zostaną dwa dokumenty: deklaracja o powołaniu sieci izb handlowych Trójmorza i Rady Biznesowej Trójmorza oraz list intencyjny w sprawie utworzenia Funduszu Trójmorza.

- Kluczowe dla powodzenia tej idei jest to, co przyniesie konkretnego dla krajów, które Trójmorze tworzą. Bo w warstwie deklaracji mamy do czynienia z interesującym podejściem. Dostrzeżono, że oś północ – południe po wschodniej stronie Unii Europejskiej była trochę niedoszacowana inwestycyjnie – powiedziała w Polskim Radku 24 Małgorzata Bonikowska.

Jak dodała, Trójmorze ma wyrównać tę dysproporcję, kładąc nacisk na projekty energetyczne oraz infrastrukturalne. – Do tego wszystkiego trzeba pieniędzy. Minusem Trójmorza jest to, że składa się ono generalnie z państw biedniejszych – skomentowała.

Podkreśliła, że kluczowe są szersze założenia tego projektu. - To nie jest tylko i wyłącznie projekt gospodarczy, z naciskiem na infrastrukturę. Jest to też projekt polityczny. Ma w swoich założeniach upodmiotowić ten region, dać mu większe znaczenie i pokazać jego potencjał – zaznaczyła Małgorzata Bonikowska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 17.09.2018

Godzina emisji: 15.35                           

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: Polska poparła wniosek Niemiec o status państwa partnerskiego Inicjatywy Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 07:01
- Polska poparła wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza w roli państwa partnerskiego. Jeśli zgodzą się także pozostałe kraje Inicjatywy, możliwy jest gościnny udział przedstawiciela Niemiec we wrześniowym szczycie Trójmorza - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump wierzy w potencjał Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:30
Inicjatywa Trójmorza ma wielki potencjał w kwestii m.in. zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego czy redukcji barier w handlu - ocenił prezydent USA Donald Trump w przesłaniu na Forum Biznesu, zorganizowane z okazji szczytu Trójmorza w Bukareszcie.
rozwiń zwiń