X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Znaczenie ONZ dla bezpieczeństwa światowego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:35
- Tematem przewodnim wystąpienia Prezydenta RP będzie wizja pozytywnego multilateralizmu związanego z budowaniem realnej wspólnoty międzynarodowej, opartej na suwerennej równości państw – tak Krzysztof Szczerski Szef gabinetu prezydenta mówił o przewodnim temacie wystąpienia Andrzeja Dudy na forum ONZ. W polskim Radiu 24 komentarz dra Pawła Kowalskiego z SWPS.
Audio
Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ONZ
Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ONZ Foto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

- W zapowiedziach wystąpienia prezydenta widać dążenie do podkreślania roli państw narodowych. W obecnym układzie sił na świecie jest pewnego rodzaju tendencja do uniezależniania się. Potrzeba własnego podkreślania tożsamości jest tym większa, im jesteśmy dalej od dużego konfliktu. Taka jest historia powstania ONZ i Unii Europejskiej, państwa chciały działać razem by się bronić przed potencjalnym zagrożeniem. Im dalej jesteśmy od konfliktu, tym bardziej mamy potrzebę niezależności, czujemy się bezpiecznie – komentował dr Paweł Kowalski.

Pytany o znaczenie ONZ we współczesnym świecie gość Polskego Radia 24 zauważył, że w najnowszej historii ONZ osiągnęło swój cel. –  ONZ powstało na zgliszczach Ligii Narodów jako organizacja, której podstawowym celem było zapobieżenie kolejnym wojnom światowym. Wybuchają konflikty lokalne, ale od tego czasu żadnego dużego konfliktu zbrojnego nie było. Dzisiejsza rola ONZ jest rolą godzącą, takie wydarzenie, zjazd wszystkich członków Zgromadzenia Ogólnego pozwala na porozumienie, to są setki bardzo istotnych spotkań, które kształtują politykę globu na kolejny rok. To ma faktyczne, fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa światowego - podkreślał.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Piotr Wąż.

____________________ 

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 13:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:23
W ramach Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Stany Zjednoczone organizują posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ nt. nierozpowszechniania broni atomowej oraz Iranu. Prezydent Andrzej Duda weźmie w nim udział - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. - Polska może moderować dyskusję na forum organu, który jest kluczowy jeśli chodzi o zapewnianie pokoju i bezpieczeństwa w skali świata - mowił w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Gil, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Spychalski: perspektywa "Fort Trump" bardzo realna

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 08:59
- Polityka jest procesem. Jeszcze niespełna trzy lata temu bliski sojusz USA był bardzo odległy. Dziś powstaje w Polsce tarcza antyrakietowa, wojska USA są obecne. Rozmawiamy z partnerami z USA o stałej obecności wojsk - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP.
rozwiń zwiń