X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Eksperci: Trójmorze jest ważne dla rozwoju i umocnienia pozycji Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 12:22
Gośćmi kolejnej edycji Forum Prawo dla Rozwoju w Krakowie będą m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz ministrowie sprawiedliwości państw Trójmorza. O tej inicjatywie mówili w Polskim Radiu 24 Michał Sadłowski (Fundacja Instytut Prawa Wschodniego) i Aleksander Arabadźić, specjalista ds. bezpieczeństwa w rejonie półwyspu bałkańskiego i relacji międzynarodowych.
Audio
  • 04.10.18 Michał Sadłowski i Aleksander Arabadźić o inicjatywie Trójmorza
Forum Prawo dla Rozwoju odbędzie się w Krakowie, w dniach 5 i 6 października
Forum Prawo dla Rozwoju odbędzie się w Krakowie, w dniach 5 i 6 października Foto: Facebook/Forum Prawo dla Rozwoju

Forum Prawo dla Rozwoju odbędzie się w Krakowie 5 i 6 października. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele wielu krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Centralnej oraz polscy eksperci z dziedzin prawa, gospodarki, ekonomii i biznesu, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Tematami rozmów mają być m.in.: kryptowaluty, zmiany w kodeksie karnym, zaostrzenie kar za ciężkie przestępstwa i pomysły na walkę z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Nie zabraknie tematyki związanej z prawem rodzinnym, szczególnie w kontekście dzieci przebywających poza granicami kraju. W tym roku powstanie analiza "Trójmorze 2030", podsumowująca wyzwania gospodarcze i systemowe towarzyszące zacieśnianiu współpracy w regionie.

- Inicjatywa Trójmorza może pomóc rozwinąć się temu obszarowi pod względem gospodarczym, ale też politycznym. Jesteśmy zarówno częścią Trójmorza, jak i Unii Europejskiej. Jednak jesteśmy z innego obszaru, zarówno kulturowego jak i gospodarczego. Powinniśmy to budować. Mamy inne doświadczenia związane z historią, z żelazną kurtyną. W większości kraje Trójmorza to kraje o kulturze słowiańskiej – powiedział w Polskim Radiu 24 Aleksander Arabadźić.

Z kolei Michał Sadłowski zaznaczył, że w 2014 roku zmieniła się sytuacja w Europie. – Na Ukrainie rozpoczęła się wojna. To dzieje się za naszą wschodnią granicą. Musimy szukać szerszych kontaktów współpracy nie tylko politycznej, ale też gospodarczej z krajami Unii Europejskiej. My jesteśmy częścią Unii Europejskiej, w interesie Polski jest integracja. Dzięki współpracy z państwami południowymi: Węgrami, Chorwacją, Rumunią, Czechami i Słowacją możemy tę współpracę z Unią wzmocnić.  Ważne jest to, że ta inicjatywa Trójmorza nabiera charakteru gospodarczego i pojawiają się konkrety – podkreślił Michał Sadłowski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Gospodarzem programu był Michał Walczyk.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 04.10.2018

Godzina emisji: 10.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Bonikowska: Trójmorze ma wyrównać dysproporcje w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 16:53
W poniedziałek w Rumunii rozpoczął się dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza, w którym uczestniczy prezydent Andrzej Duda. Spotkanie ma rozszerzyć współpracę 12 krajów UE w ramach tego projektu. Tę kwestię komentowała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń